Друк

Вектор КСВ – гендерна недискримінація

 

Компанія будує кадрову політику за принципом гендерної недискримінації, гарантування рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків, організацію праці на засадах партнерства. Укрзалізниця як соціально відповідальний роботодавець створює умови, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством, надає оплачувані відпустки та інші пільги вагітним жінкам та матерям, узгоджує сприятливий графік роботи.

На залізницях майже 40 % від загальної кількості  працівників – жінки – це  109 тис. залізничниць. Вони переважно працюють за такими професіями як бухгалтер, економіст, квитковий касир, телефоніст, комерційний агент та провідник пасажирського вагону.

Для поліпшення умов праці жінок щорічно здійснюється комплекс заходів, зокрема спрямованих на зменшення запиленості та загазованості повітря, робочого місця, створення нових санітарно-побутових приміщень та ремонту діючих, підготовку пунктів обігріву до роботи у зимовий період тощо.

Окрім того, зберігається 38-годинний робочий тиждень для жінок - монтерів колії, оглядачів-ремонтників вагонів, оглядачів вагонів, слюсарів з ремонту рухомого складу, робота яких безпосередньо пов’язана з рухом поїздів.

На залізницях України,  відповідно до законодавства, заборонено застосовувати працю жінок на роботах у важких умовах, працювати: електромонтерами контактної мережі, машиністами та помічниками машиніста, провідниками зі супроводження вантажів на відкритому рухомому складі, регулювальниками швидкості руху вагонів, складачами швидкості руху вагонів, складачами та помічниками складача поїздів.