Друк

Укрзалізниця допомагає мобілізованим залізничникам та сім’ям постраждалих  або загиблих у зоні АТО

Станом на 18 вересня 2015 року 3413 залізничників призвано до лав Збройних Сил України, 1118 мобілізованих залізничників повернулися на своє постійне місце роботи,  2295 працівників продовжують проходити військову службу.

Укрзалізниця підтримує мобілізованих на військову службу – надає одноразову матеріальну допомогу у розмірі двох посадових окладів (місячних тарифних ставок), що склалися на день мобілізації. Станом на 18 вересня 2015 року вже витрачено понад 16,5 тис. грн.

Також ми допомагаємо сім’ям мобілізованих залізничників, які постраждали або загинули в ході проведення бойових дій у зоні АТО. Наразі допомогу  – 869,5 тис. грн отримали  150 постраждалих залізничників.

Соціальними гарантіями, що діють в галузі, передбачено надання одноразової матеріальної допомоги працівникам залізничного транспорту, пораненим у ході бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції (під час виконання службових обов’язків, мобілізованих на військову службу, а також за обставин, не пов’язаних з виробництвом) у розмірі двох середньомісячних заробітків.

Окрім того, 33 сім’ї залізничників, загиблих у ході бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції, отримали одноразову матеріальну допомогу – понад 3 млн грн. Так, соціальними гарантіями передбачено надання сім'ям залізничників, загиблих у ході бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції (під час виконання службових обов’язків, мобілізованих на військову службу, а також за обставин, не пов’язаних з виробництвом) одноразової матеріальної допомоги – 100 тис. грн. Підприємства залізничного транспорту допомагають коштами на поховання загиблих залізничників, які не мають родичів та близьких.

Укрзалізниця дотримується вимог закону щодо збереження місця роботи і компенсацію заробітної плати працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Галузь підтримує працівників, які вимушені були залишити своє місце роботи в зоні АТО та виїхати в іншу місцевість – їм надається переважне право при працевлаштуванні. Наразі працевлаштовано 481 залізничника.