Друк

VR-технології

Головна мета навчання - навчити персонал правильно, в певній послідовності виконувати те, що прописано в інструкції. На рівні автоматизму. Навчити послідовному виконанню операцій краще, ніж  VR-тренажер, не зможе, мабуть, ніяке інше пристосування. Крім того, ми виключаємо присутність учнів без досвіду роботи в зоні підвищеної небезпеки, тому що виконати, наприклад, приймання та запуск локомотива без досвіду неможливо. А отримати його на реальному локомотиві, що працює в реальних умовах, теж немає можливості.

Впроваджуючи VR/AR технології в процес підготовки кадрів АТ «Укрзалізниця» отримує  високотехнологічний дидактичний інструмент який виступає в якості жорсткого алгоритму дій, розпоряджень, що забезпечують гарантований розвиваючий ефект.

Три етапи впровадження VR/AR технологій в навчання залізничників:

1 етап - зняте відео оператором в форматі VR360;

2 етап - формат доповненої реальності;

3 етап -розробка 3D-художниками симуляції.

 

У 2019 році на базі Одеського центру професійного розвитку персоналу  розпочав роботу проект УЗ 360  в рамках проекту були напрацюванні фото та відео матеріали у форматі  VR360:

  • «Приймання та запуск тепловоза ТЕ-33АС»;
  • «Приймання та запуск тепловоза ЧМЕ-3»;
  • «Приймання та запуск дизель-поїзда Д1»;
  • «Приймання та підготовка до роботи електровоза ВЛ-80С»;
  • «Управління електропоїздом ЕР-9Е Одесса-Білгород-Дністровський»;
  • «Формування колісних пар у ВКМ»;
  • «Шляхова машина RM-80».

З метою більш якісної підготовки машиністів був розроблений та проходить випробування VR симулятор «Управління та обслуговування тепловозу ЧМЕ-3», використання симуляторів дозволяє розвити необхідні компетенції у майбутніх працівників галузі. В подальшому АТ «Укрзалізниця» планує розробку VR симуляторів для всіх серій локомотивів які експлуатуються на Україні.     

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook «УЗ 360» та слідкуйте за новинами «VR в АТ «Укрзалізниця»».