Друк

Навчання та розвиток

Навчання впродовж життя – запорука професійного успіху!

Навчання та підвищення кваліфікації кожного працівника АТ «Укрзалізниця» є запорукою успіху та розвитку залізничної галузі. Стратегія розвитку персоналу передбає реалізацію стратегічних ініціатив, які започатковані у 2019 році та будуть реалізовані у 2020-2023 роках.

Так було впроваджено дуальну форму навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників та фахівців. Її мета - забезпечити достатньою кількістю кваліфікованого персоналу для задоволення потреб країни в перевезеннях залізничним транспортом.

З метою підготовки молоді для товариства проходять виробничу практику студенти ЗВО та учні ЗП(ПТ)О, так у 2019 році її пройшли майже 5,6 тис. здобувачів освіти.

Безпосередньо на виробництві та в Центрах професійного розвитку персоналу проводиться професійне навчання робітничих кадрів, що є складовою системи професійного навчання персоналу товариства. У 2019 році його проведено для понад 35 тисяч робітників.

Також у 2019 році на базі галузевих навчальних закладів підвищили кваліфікацію 5703 залізничники з 6 регіональних філій та 10 філій. Підвищення кваліфікації пройшли 492 керівники, 22 фахівці та 27 професіоналів. Для 541 працівка проведено 50 навчальних заходів з різних тематик.

У 2019 році впроваджено систему дистанційного навчання працівників і створено  Портал розвитку знань, до якого мають доступ абсолютно усі працівники товариства як на робочому місці, так і вдома, в дорозі з будь-якого гаджету. На кінець 2019 року авторизованими користувачами цього порталу були 75848 співробітників, навчання пройшли – 44738 осіб.

Більш детально: https://elearning.uz.gov.ua/login/index.php

У Товаристві діє система стажування, яка дає змогу на практиці у реальних робочих умовах отримати додаткові функціональні знання, практичний досвід у галузі та додаткові компетенції для розвитку резервістів, при запланованих ротаціях персоналу, разом з тим, як метод роботи з кадровим резервом дає можливість прискорення психологічної адаптації резервіста на майбутній посаді, в разі його призначення, набуття ділових якостей та розвитку управлінських компетентностей. У 2019 року організовано та проведено понад 800 стажувань співробітників.

Ведеться робота з кадровим резервом, що дає змогу забезпечити товариство кваліфікованим персоналом належного рівня. У кадровому резерві знаходяться юні залізничники дитячих залізниць. На даний час в Україні функціонує 8 дитячих залізниць, на яких у 2018-2019 навчальному році пройшли навчання 5795 юних залізничників І-ІІІ років навчання. У 386 гуртках школярі набувають знання й уміння для роботи за основними залізничними професіями: помічника машиніста тепловоза, чергового по станції, оператора, ревізора, провідника пасажирського вагона, чергового стрілочного поста, складача поїздів. З метою підвищення престижності залізничних професій на дитячих залізницях постійно проводиться профорієнтаційна робота з дітьми шкільного віку.