Друк
23.09.2014

Руйнування залізничної інфраструктури на Сході призвело до зменшення обсягів вантажних перевезень і грошових надходжень

Обсяги перевезень вантажів Укрзалізниці за 8 місяців 2014 року, за оперативними даними, зменшилися на 19 млн тонн – на 6,6% до відповідного періоду – і склали 267,3 млн тонн. Про це сьогодні під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі повідомив начальник управління аналітики головного управління перевезень Укрзалізниці Микола Топчієв.

Фахівець зазначив, що зменшення обсягів вантажних перевезень відбувається в тому числі і через руйнування залізничної інфраструктури на Сході України, що в свою чергу призводить до недоотримання значних грошових надходжень.

Через руйнування інфраструктури на основних напрямках Донецької залізниці залишається відсутнім рух поїздів. Зокрема, поїзди не курсують на ділянках Чаплине – Ясинувата, Красноармійськ-Горлівка, Костянтинівка-Дебальцеве. «Практично паралізовано роботу залізничних вузлів Дебальцеве та Микитівка, наразі немає можливості відправляти вантажні вагони більш ніж з 50-ти основних вантажних станцій Донецької залізниці», розповів Микола Топчієв.

Через бойові дії на Південному Сході навантаження у серпні на Донецькій залізниці знизилося втричі і склало 4,1 млн тонн, це на 8,437 млн тонн менше, порівняно з відповідним періодом минулого року. Зокрема, основного вантажу залізниці – кам’яного вугілля у серпні навантажено у 4,3 рази менше – 1,6 млн тонн.