Друк
31.07.2014

Понад 50 станцій Донецької залізниці закриті через зумисно пошкоджену сепаратистами залізничну інфраструктуру

Укрзалізниця не має змоги відправляти вантажні вагони більш ніж на 50 станцій Донецької залізниці через руйнування інфраструктури (мостів, шляхопроводів, колій та контактної мережі) основного Чаплинського залізничного напрямку з Донецька на західні регіони України, яким курсувало 70% вантажних поїздів.

Наразі закриті станції Амвросіївка, Антрацит, Артемівськ, Борисівка, Воскресенська, Горлівка, Дебальцеве, Довжанська, Комунарськ, Курдюмівка, Луганськ, Лутугине, Попасна, Розсипна, Старобільськ, Стаханів, Штерівка та інші. Вантажні вагони на ці станції не відправляються, оскільки Укрзалізниця запровадила конвенційні обмеження на перевезення вантажів.

Станція Чаплине знаходиться на стику Придніпровської та Донецької залізниць. Раніше більшість вантажів з Донбасу до інших регіонів України перевозилися через Донецьк – Красноармійськ – Чаплине. У зв’язку з пошкодженою інфраструктурою нині вантажопотоки прямують через Ясинувату – Констянтинівку – Слов’янськ – Лозову та у напрямку Маріуполя. Однак це дозволяє перевозити лише 40% вантажів.

Окрім того, не на повну потужність через значні руйнування працюють вантажні станції та перегони, що знаходяться поблизу Донецька. Так, наразі, залишається замінованою станція Дебальцеве. Постраждала інфраструктура однієї з найбільших вантажних станцій України – Ясинуватої. На перегоні Донецьк – Ясинувата працює одна колія з трьох, від Ясинуватої до станції Донецьк-Північний – одна з чотирьох.

Залізничники працюють у напружених та небезпечних умовах, роблять все можливе, щоб рух поїздів не переривався.