Друк
15.02.2016

До 1 квітня керівники ПАТ «Укрзалізниця» подадуть декларації за минулий рік

Посадовці ПАТ «Укрзалізниця» подадуть деклараії про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік згідно з чинним законодавством – до 1 квітня 2016 року. Це допоможе втілити в життя розпочатий у процесі реформування залізничного транспорту курс на запобігання зловживанням у залізничній галузі, стане ще одним кроком на шляху очищення лав залізничників від корупціонерів.

 

До переліку осіб, на яких розповсюджується процедура декларування, входить топ-менеджмент ПАТ «Укрзалізниця», керівники філій, структурних підрозділів та підприємств, підпорядкованих залізниці, начальники департаментів, їхні заступники та інші посадовці залізничної галузі.

Декларація, передбачена Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», подається з метою створення умов прозорості діяльності осіб у державних підприємствах. Посадовці заповнюють і подають декларації за минулий рік до служби кадрів за місцем роботи.

Після цього уповноважені особи з Управління запобігання економічним та корупційним правопорушенням на залізничному транспорті перевіряють отримані декларації на наявність конфлікту інтересів. Саме тому особи, визначені в Законі України «Про засади запобігання і протидії корупції», повинні декларувати не лише свій майновий стан, а й майновий стан членів сім'ї та більшість своїх значних за розмірами видатків. При цьому до членів сім'ї Законом віднесено осіб, які перебувають у шлюбі, їхніх дітей, осіб, які перебувають під опікою й піклуванням, інших осіб, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, у тому числі осіб, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Перевірка декларації на наявність конфлікту інтересів полягає в порівнянні службових обов'язків суб'єкта декларування з його та членів його сім'ї фінансовими інтересами. У разі встановлення за результатами перевірок ознак правопорушення за кожним фактом проводяться службові перевірки, а також вживаються заходи для притягнення до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Надані декларації використовуватимуться виключно в службових цілях для запобігання зловживанням у галузі.