Друк
12.02.2016

У 2015 році через невиправданий ризик майже 60 громадян постраждало від ураження електрострумом на залізницях

У 2015 році внаслідок наближення до пристроїв електропостачання на залізницях травмовано електрострумом 57 громадян (з них 23 – смертельно). Серед травмованих – 20 дітей віком до 16 років (10 загиблих).

 

Аналіз випадків ураження електрострумом показує, що люди найчастіше травмуються через бажання зробити оригінальне фото або похизуватися своєю хоробрістю, вилізши на дах електропоїзда. Ймовірно, вони просто не усвідомлюють, що небезпека смертельно травмуватися є навіть тоді, коли знаходишся менш ніж за 2 м від контактної мережі, адже напруга у ній 27,5 кВ.

Не менш небезпечним для життя може виявитися зазіхання на майно залізниці. Так, 8 лютого 2016 року під час спроби викрасти з опори ЛЕП трансформатор, призначений для живлення світлофора, молодий чоловік загинув від ураження струмом.

Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України забороняють залазити на дах вагонів, підніматися на опори електрифікованих ліній, торкатися до металевих проводів заземлення, які йдуть від опори до рейки, наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів. А перебувати на території підрозділів і підприємств залізниць стороннім особам взагалі суворо заборонено.

Нагадуємо, загалом у 2015 році на залізницях України внаслідок порушення правил безпеки громадян на залізничному транспорті сталося 654 випадки травмування громадян, з них 406 – зі смертельними наслідками. Незважаючи на зусилля залізничників щодо попередження травматизму, люди продовжують гинути через безвідповідальне ставлення до власного життя та здоров’я.