Друк
16.01.2016

У 2015 році внаслідок проведення в галузі антикорупційних заходів 21 працівника залізничного транспорту притягнуто до відповідальності

Упродовж 2015 року ПАТ «Укрзалізниця» реалізувало низку заходів із запобігання корупційним та економічним правопорушенням у залізничній галузі. За результатами цієї роботи працівники ПАТ «Укрзалізниця» передали матеріали до правоохоронних органів, за якими відносно 45 працівників залізничного транспорту відкрито 36 кримінальних проваджень. Керівництво галузі наполягає на необхідності не лише виявляти правопорушників-корупціонерів, а й взагалі викорінити корупційні прояви на залізничному транспорті.

 

Зокрема, 24 з 36 відкритих кримінальних проваджень стосуються злочинів проти власності (крадіжка, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 9 – злочинів у сфері службової діяльності (зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди) та ще 3 пов’язані з іншими злочинами.

При цьому відносно працівників регіональної філії «Південно-Західна залізниця» відкрито 10 кримінальних проваджень, «Львівська залізниця» – 8, «Придніпровська залізниця» – 7, «Одеська залізниця» – 6, «Південна залізниця» – 3, Дорожньої клінічної лікарні станції Харків та Старокостянтинівського заводу залізобетонних шпал – по одному. Загалом до кримінальної відповідальності притягнуто 8 працівників філій ПАТ «Укрзалізниця».

Також у 2015 році до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень на залізничному транспорті було притягнуто 13 керівників різних рівнів.

Запобіганню та виявленню правопорушень на залізничному транспорті сприяє й гаряча телефонна лінія «Стоп корупція», на яку у вересні-грудні 2015 року надійшло понад 190 повідомлень і звернень. Більшість з них стосувалися фактів безквиткового перевезення пасажирів та зловживання працівниками посадовим становищем.

Найбільша кількість повідомлень на гарячу лінію «Стоп корупція» надійшла щодо діяльності регіональних філій «Південно-Західна залізниця», «Одеська залізниця» та «Придніпровська залізниця». За результатами проведених перевірок за цими повідомленнями 24 порушників притягнуто до дисциплінарної відповідальності: 2 працівників звільнили з роботи, 9 оголосили догани, 10 позбавили премій та 3 попередили. За недоліки в організації роботи підлеглих працівників дисциплінарні покарання також отримали 6 керівників різних рівнів.

Наразі на залізничному транспорті продовжується антикорупційна робота. Зокрема, у компанії розроблено та оприлюднено для публічного обговорення на офіційному сайті www.uz.gov.ua проект антикорупційної програми ПАТ «Укрзалізниця», яку буде затверджено найближчим часом.