Друк
15.01.2016

На зустрічі в Баку підписано протокол щодо спільних заходів для збільшення вантажопотоків у східному напрямку

Вчора в Баку було підписано протокол про встановлення комплексної конкурентоспроможної тарифної ставки на вантажоперевезення Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом. У міжнародній зустрічі взяли участь керівники залізниць України, Азербайджанської Республіки, Республіки Казахстан та Грузії.

Від української сторони протокол підписав в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Олександр Завгородній.

Комплексна ставка буде застосовуватися для транспортування транзитних вантажів у приватних 40-футових контейнерах на інвентарних платформах у складі контейнерних поїздів з Європи до Китаю та зворотно через Україну, Грузію, Азербайджанську Республіку та Республіку Казахстан.

На міжнародній зустрічі залізничники також обговорили спільні заходи, спрямовані на збільшення вантажообігу залізничним транспортом з максимальним використанням транзитного потенціалу країн, стимулювання зростання торгівельних вантажопотоків в акваторіях Каспійського та Чорного морів. Потенційно переорієнтований обсяг вантажів, на думку фахівців, складатиме близько 1 млн тонн на рік.

Питанням обговорення також став комплекс заходів з погодження графіків руху поїздів та поромів, швидкість руху контейнерних поїздів територіями країн-учасниць цього проекту.

Нагадаємо, 15 січня з Іллічівська відправився в демонстраційний рейс контейнерний поїзд за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай. Цей маршрут є Новим шовковим шляхом, який дозволить перенаправляти вантажопотоки в східному напрямку в обхід території Російської Федерації.