Друк
16.12.2015

Залізницям України за 11 місяців 2015 року не заплатили майже 500 млн грн компенсації за перевезення пільговиків

Обл(рай)держадміністрації та Міністерство освіти і науки з січня по листопад 2015 року заборгували залізницям України загалом 498,4 млн грн за пільгові перевезення громадян – це 75% від суми наданих послуг. За цей період залізниці України в приміському та дальньому сполученнях перевезли пасажирів пільгових категорій на суму понад 667,3 млн грн.

З року в рік спостерігається хронічна заборгованість за перевезення пільговиків залізничним транспортом. Ця ситуація найгірше позначається на приміському сполученні, більшість пасажирів якого належить до пільгових категорій.

«Лідерами» з неповернення коштів за пільгові перевезення в приміському сполученні є м. Київ та Київська обл (72 млн грн), Львівська обл. (16,9 млн грн), Харківська обл. (42,7 млн грн), Дніпропетровська обл. (11,4 млн грн), Тернопільська обл. (10,8 млн грн), Житомирська обл. (9,6 млн грн).

Найкраще розраховуються Рівненська, Чернівецька, Закарпатська та Кіровоградська області, які компенсували залізничникам від 80 до 103 %.

 

Довідка

На залізничному транспорті в повному обсязі надається право пільгового проїзду 15 групам громадян, що становить близько 70% від усіх перевезених пасажирів у приміському сполученні.

Кошти за здійснення пільгових перевезень повинні відшкодовуватися залізницям за рахунок державного або місцевих бюджетів, залежно від того, яким органом прийнято рішення про надання пільг.

Постійна заборгованість залізницям України за перевезення пільговиків, стабільно низький рівень покриття витрат доходами в приміському секторі не дає змоги вчасно та в необхідній кількості оновлювати застарілу техніку. Зношеність приміського рухомого складу залізниць України складає: електропоїздів – 80,3 % і дизель-поїздів – 93,1%.