Друк
28.04.2015

На залізничному транспорті України дбають про охорону праці

В Україні, як і в більше 100 країнах світу, 28 квітня відзначається Всесвітній День охорони праці. Цього року він проходить під гаслом:  «Разом підвищимо культуру профілактики в охороні праці».

Роботодавці залізничної галузі вживають заходів для того, щоб умови праці були максимально безпечними, а працівники дотримувалися інструкцій для запобігання виробничому травматизму, були забезпечені, в разі необхідності, спецодягом та спецвзуттям.

На залізничному транспорті поліпшують умови праці на робочих місцях, мінімізують негативний вплив виробничого  середовища, забезпечують своєчасне проходження технічних оглядів і діагностування обладнання підвищеної небезпеки.  На підприємствах галузі про необхідність збереження здоров’я та життя під час трудової діяльності працівників залізничного транспорту нагадують інформаційні стенди.

Упродовж квітня  на підприємствах і в структурних підрозділах триває весняний огляд стану охорони праці, а з 21 по 28 квітня проходить тиждень охорони праці.

У галузі проводиться  огляд-конкурс  на краще підприємство з охорони праці за підсумками минулого року та конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Передовим досвідом фахівці діляться на семінарах з актуальних проблем охорони праці, удосконалення умов праці, профілактики професійним захворюванням.

Також у залізничній галузі вшановують пам’ять загиблих на виробництві, надають допомогу сім’ям загиблих, а також інвалідам праці.

Довідково:

За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) щороку 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній День охорони праці. Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 він відзначається щорічно і в нашій державі.

Метою заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до збереження життя і здоров’я працівників та формування культури охорони праці в Україні.