Друк
09.04.2014

У I-му кварталі 2014 року кількість ДТП на залізничних переїздах і коліях поза переїздами збільшилася на 5 випадків

Упродовж І-го кварталу 2014 року на залізничних переїздах і коліях поза переїздами сталося 23  дорожньо-транспортні події, що на 5 випадків більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, 18 випадків на переїздах та 5 – на коліях поза переїздами. Усі ДТП на залізничних переїздах трапилися внаслідок порушення водіями автотранспорту правил дорожнього руху.

Внаслідок ДТП загинуло 14 осіб та 10 травмовано. У порівнянні з відповідним періодом 2013 року збільшилася кількість загиблих на 10 осіб, а кількість травмованих – на 5 осіб.

Найбільше – 6 дорожньо-транспортних подій на залізничних переїздах та коліях поза переїздами зафіксовано на Південно-Західній залізниці. П’ять  випадків ДТП зафіксовано на Одеській залізниці, Донецькій залізниці – 4 випадки, Львівській та Південній залізницях – по 3 випадки. Найменше – 2 дорожньо-транспортні події зафіксовано на Придніпровській залізниці.

Укрзалізниця звертає увагу, що основною умовою безпеки на переїздах є дисциплінованість і уважність водіїв, які відповідають за своє життя та життя своїх пасажирів. Залізничники закликають водіїв неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, утримуватися від необдуманих і надто небезпечних вчинків, не ризикувати, прагнучи зекономити час. Це дозволить уникнути аварій та не ставити під загрозу життя усіх, хто перебуває поблизу залізниці.

Також у І-му кварталі 2014 року збільшилася кількість незаконних втручань сторонніх осіб у роботу залізниць. Загалом допущено 84 таких випадків проти 45 за аналогічний період 2013 року. При цьому найбільше втручань – 31 випадок – зафіксовано на Південно-Західній залізниці, на Придніпровській залізниці – 21 випадок, Одеській залізниці – 14 випадків, Львівський залізниці – 8 випадків, Донецькій залізниці – 7 випадків, Південній залізниці – 3 випадки.

Такі дії зловмисників, як крадіжки або пошкодження майна і технічних засобів залізниць, крім значних матеріальних збитків, негативно впливають на безпеку руху поїздів, призводять до вимушеної зупинки поїздів та перебоїв у графіку їх руху, створюють реальну загрозу життю пасажирів і працівників транспорту. Укрзалізниця нагадує про адміністративну та кримінальну відповідальність за втручання у діяльність залізничного транспорту.