Друк
06.01.2015

За результатами службового розслідування інциденту у Миколаєві звільнено з посад провідника та начальника поїзда

Укрзалізниця завершила службове розслідування інциденту,  під час якого провідник поїзда № 318 Одеса – Запоріжжя відмовив у посадці пасажирам-бійцям АТО. Нагадаємо, цей випадок стався 30 грудня у Миколаєві.

Сьогодні, 6 січня, з цього приводу в Укрзалізниці відбулася нарада  за участю керівників Укрзалізниці, пасажирських служб Придніпровської та Одеської залізниць, причетних посадових осіб вокзалів Одеса, Миколаїв та пасажирського  вагонного депо Запоріжжя.

За результатами наради встановлено, що посадові особи залізниць проявили недостатній професійний рівень та допустили низку порушень щодо порядку обслуговування пасажирів на залізничному транспорті. У зв’язку з цим начальника поїзда і провідника звільнено з посад та оголошено догану черговому по вокзалу Миколаїв. Також притягнуто до дисциплінарної відповідальності причетних керівників пасажирських служб та підприємств залізниць України.

За результатами розслідування інциденту, зі свого боку Укрзалізниця приносить вибачення бійцям АТО за причинені їм незручності. Для уникнення подібних непорозумінь у майбутньому залізничники рекомендують з приводу придбання квитків своєчасно звертатись до спеціалізованих залізничних кас, військових комендантів або чергових по вокзалу.

Укрзалізниця також наголошує, що для забезпечення виїзду у відпустку військовослужбовців, що беруть участь в АТО, Укрзалізниця готова забезпечити виділення місць в повному обсязі за умови надання причетними міністерствами та відомствами або їхніми структурними підрозділами групових заявок не пізніше однієї доби до відправлення поїзда (бажаної дати виїзду) з зазначенням станцій відправлення та призначення, кількості осіб та приміткою «перевезення учасників АТО». 

Загалом упродовж 2014 року залізничницями України перевезено понад 260 тисяч військовослужбовців на суму 25,2 млн грн.

 Довідково.

Порядок проїзду військовослужбовців залізничним транспортом регулюється Правилами перевезень військових пасажирів, багажу, вантажобагажу залізничним транспортом України, затверджених наказом Мінтрансу від 5.07.99р. №346 (із змінами), зареєстрованих Мінюстом від 19.07.99р. № 478/3771 (далі – Правила).

Зазначеними Правилами встановлено, що проїзні документи на перевезення військових пасажирів, багажні та вантажобагажні квитанції оформлюються відповідними касами в обмін на військовий перевізний документ (ВПД) установленого зразка, який видається відповідними міністерствами та відомствами для оформлення військового проїзного документа, а також за готівковий розрахунок  у порядку і терміни, встановлені Правилами.

Місця для перевезення військовослужбовців виділяються згідно з укладеними залізницями договорами на визначені поїзди, а у разі необхідності проводиться поповнення схем поїздів за рахунок додаткових вагонів.