Друк
27.04.2016

Через численні фінансово-господарські зловживання ПАТ «Укрзалізниця» змінює керівний склад чотирьох ключових підприємств залізничної галузі

Правління ПАТ «Укрзалізниця» прийняло рішення здійснити кадрові зміни у керівному складі чотирьох приватних акціонерних товариств у зв’язку з численними зловживаннями та порушеннями в роботі. Такі зміни необхідні для прозорої діяльності підприємств та викорінення корупції  в галузі.

Зокрема, прийнято рішення змінити керівний склад на Дніпропетровському тепловозоремонтному заводі, Запорізькому електровозоремонтному заводі, Гніванському заводі спецзалізобетону, Коростенському заводі залізобетонних шпал.

За результатами перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств за 2015 рік, проведеною Департаментом аудиту та контролю ПАТ «Укрзалізниця», виявлено низку серйозних зловживань. Наймасштабніші порушення виявлені на ПрАТ «Запорізький  електровозоремонтний завод». Так, підприємство завершило 2015 рік зі збитком 18,3 млн гривень. Незважаючи на збитковий фінансовий результат, завод на 18,8 млн грн перевищив витрати, затверджені фінансовим планом, що є порушенням п. 2 ст. 75 Господарського кодексу. Окрім того, з порушенням законодавства завод самовільно залучив 29,9 млн грн кредитних коштів, за користування якими сплачено 425 тис. гривень відсотків.

Також виявлені випадки значного завищення вартості ремонтів електровозів, внаслідок виставлення рахунків за роботи, які не були фактично виконані. Окрім цього, є факти безпідставного списання матеріалів на ремонти,  порушень визначених на підприємстві процедур при здійсненні закупівель товарів, робіт та послуг.

Правління ПАТ «Укрзалізниця» переконане, що таким керівникам галузевих підприємств, які допускають грубі порушення та сприяють процвітанню корупції, – не місце в галузі. Очолювати об’єкти  залізничного транспорту мають виключно чесні та професійні фахівці, мета яких – не збагатитися, а працювати на благо галузі та держави в цілому.  ПАТ  «Укрзалізниця» й надалі жорстко контролюватиме діяльність підприємств та присікатиме будь-які порушення. Наразі всі матеріали перевірок передано до правоохоронних органів.

ПАТ «Укрзалізниця» звертається до колективів зазначених підприємств із закликом продовжувати роботу, не саботувати її та виконувати свої безпосередні завдання. Організатори таких мітингів та протестів насправді мають на меті відстоювати інтереси не трудового колективу, а колишнього керівництва, що вчинивши численні правопорушення, не бажає добровільно залишати свої посади.