Друк
11.02.2014

Укрзалізниця направить понад 121 млн грн. на модернізацію пристроїв електропостачання

Упродовж 2014 року на залізницях України заплановано виконати значний обсяг робіт із оновлення та ремонту інфраструктури електропостачання – контактної мережі, тягових підстанцій і пристроїв енергетики.

Як повідомили в головному управлінні електрифікації та електропостачання Укрзалізниці, відповідно до діючої в галузі програми модернізації пристроїв електропостачання на 2012-2016 роки, дані роботи виконуються у першу чергу на вантажонапружених напрямках і на ділянках курсування прискорених електропоїздів.

Так, у 2014 році заплановано виконати комплекс заходів із реконструкції та технічного переоснащення інфраструктури електропостачання на дільницях Святогірськ – Букіне Донецької залізниці, Миронівка – П’ятихатки та Одеса – Вапнярка Одеської залізниці, Нова Баварія – Люботин Південної залізниці, П’ятихатки – Чаплине Придніпровської залізниці, напрямків Київ – Вапнярка та Київ – Зернове Південно-Західної залізниці, Львів – Лавочне – Чоп Львівської залізниці.

Серед запланованих робіт – заміна майже 152 км зношеного контактного проводу, понад 75 км несучого тросу та 1888 опор контактної мережі, термін експлуатації яких закінчився, часткова заміна ізоляції на більш як 21 тис. ізоляторах, підтримуючих та фіксуючих конструкцій контактної мережі. Також упродовж року залізничники мають намір перевести 74 км напівкомпенсованої контактної підвіски в компенсовану, що дозволить збільшити швидкість руху поїздів до 160 км/год, модернізувати повітряні стрілки. На ці потреби в фінансових планах Укрзалізниці передбачені кошти в обсязі 121,3 млн грн.

 

Довідка.

За останні 16 років довжина електрифікованих колій, які знаходяться в експлуатації понад 40 років, значно збільшилась і складає 6607 км, або 64% від загальної протяжності.

У 2013 році на залізницях України виконано цілий комплекс робіт із оновлення та ремонту інфраструктури електропостачання. Зокрема, замінено 166 км зношеного контактного проводу, 129 км несучого тросу з перевищеним терміном експлуатації, 2885 дефектних опор, понад 30 тис. ізоляторів застарілих типів на полімерні, 259 секційних ізоляторів. Оновлені пристрої енергетики: замінено 302 км сталевих проводів повітряних ліній, майже 2600 дефектних опор, понад 16 тис. ізоляторів та понад 1100 трансформаторів. Також проводилася модернізація тягових підстанцій. Загалом на ремонт основних засобів електропостачання у 2013 році залізниці  направили понад 139 млн грн.

Нині в Україні експлуатується контактна мережа загальною протяжністю головних колій 10266 км, це складає 47% загальної протяжності залізниць України.