Друк
30.01.2014

Минулої доби на заходах зі снігоборотьби були задіяні 13 тисяч залізничників та працювало більше 100 одиниць спецтехніки

На залізницях України цілодобово тривають заходи зі снігоборотьби. Тисячі залізничників цілодобово проводять очистку від снігу колій, стрілочних переводів, територій вокзалів, станцій та посадочних платформ. В оперативному режимі усувають наслідки негоди і працівники господарства електропостачання. Навіть за складної зимової погоди залізничний транспорт забезпечує перевезення пасажирів та вантажів у повному обсязі.

Несприятливі погодні умови, сніг та заметіль минулої доби спостерігалися на території Донецької, Південної, Південно-Західної, Львівської та Одеської залізниць. На території Придніпровської залізниці опади у вигляді дощу перейшли у снігові опади. Найбільша висота снігового покриву зафіксована на станціях Волноваха (37 см), Амвросіївка (33 см) Донецької залізниці, Жмеринка Південно-Західної залізниці (30 см),  П’ятихатки (30 см) Придніпровської залізниці, Помічна (32 см) та Знам’янка (30 см) Одеської залізниці.

Складні метеорологічні умови на Донецькій залізниці, зокрема на ділянках іловайського та маріупольського напрямків. Тут ситуація ускладнювалася сильним вітром до 20 м/с, а в Приазов’ї до 25 м/с. У результаті утворювалися снігові замети, що в кілька разів перевищували висоту снігового покриву.

За оперативними даними головного управління колійного господарства Укрзалізниці, минулої доби на залізницях України працювало 112 одиниць снігоочисних колійних машин та 2 снігових поїзда. Спеціальна техніка вивезла з колій понад 70 тис. куб. м снігу. Цієї зими це максимальний об’єм снігу, який залізничники прибрали з колій за одну добу.

Також очищено від снігу 446 під’їзних колій на станціях та 26774 стрілочних переводів. Загалом минулої доби на заходах із снігоборотьби були задіяні більше 13 тисяч залізничників. При цьому найбільше людей працювало на Одеській та Придніпровській залізницях, а снігоочисної техніки – на Донецькій та Придніпровській магістралях.

Одночасно на залізницях триває робота щодо боротьби з налипанням снігу на пристроях електропостачання. За інформацією головного управління електрифікації та електропостачання Укрзалізниці, за останню добу на ділянках, де утворювалась ожеледь, працювала спеціальна техніка з оббивки ожеледі (6 механізмів), застосовувались схеми плавки ожеледі. На оперативних заходах були задіяні 40 енергетиків.

Раніше повідомлялося, що на Одеській залізниці енергетики в оперативному режимі усувають наслідки негоди, відновлюють пошкоджену контактну мережу та подачу напруги на ділянках колії.