Друк
26.06.2016

Через дії зачеперів 25 червня електропоїзд №743 Дарниця-Львів було замінено на резервний і прийнято на кінцеву станцію із майже годинним запізненням

Зачепери учора пошкодили обладнання електропоїзда №743 Дарниця-Львів і перешкодили вчасно закінчити рейс. Після зупинки на станції Святошин невстановлені особи спробували потрапити на дах вагона, закріпивши мотузку за кузов. При цьому вони пошкодили електрокабель, що з’єднує вагони  та відповідає за режим тяги електропоїзда.

Коли машиніст помітив збій в роботі поїзда, зачепери втекли, залишивши мотузку. Доїхавши до станції Біличі, електропоїзд не зміг продовжити рух далі. Залізничникам довелося відправити резервний електропоїзд і 575 пасажирів вже у ньому доїхали до Львова із запізненням на 54 хвилини. Таким чином на кінцеву зупинку поїзд прибув о 23 год 15 хв.

Залізничники стурбовані захопленням дітей та підлітків зачепінгом. Таке екстремальне катання на поручнях і підніжках, на дахах вагонів, загалом у непристосованих до цього місцях  – не розвага і не вражаюча подія, а смертельна небезпека!

Існує висока ймовірність падіння з рухомого складу і травмування чи навіть загибелі через ураження струмом.

В Україні зачепінг на залізницях загального користування карається штрафом у розмірі від 7 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – ст.109 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення).