Друк
23.01.2014

За минулу добу на залізницях України прибрано та вивезено з колій майже 20 тисяч куб. м снігу

З метою забезпечення безперебійного перевезення пасажирів та вантажів навіть за складних погодних умов на залізницях України цілодобово тривають роботи з прибирання снігу, очищення від нього колій та стрілочних переводів, а також боротьба з налипанням снігу на контактній мережі.

Так, за оперативними даними головного управління колійного господарства Укрзалізниці, минулої доби на залізницях працювало 25  одиниць снігоочисної спецтехніки. Колійні машини здійснили 57 рейсів та вивезли з колій 19860 м3 снігу. Для порівняння, попередньої доби на залізницях було вивезено вдвічі менше снігу – 9450 м3. Також очищено від снігу 110 під’їзних колій на станціях та 12549 стрілочних переводів. Загалом до цих робіт було залучено 9829 працівників колійного господарства.

Минулої доби на території всіх залізниць, крім Одеської,  спостерігалися опади у вигляді дрібного снігу. Найбільше снігу випало на території Південно-Західної залізниці, зокрема на ст. Хутір-Михайлівський висота снігового покриву досягла 22 см. Снігоочисні колійні машини працювали вдень і вночі на станціях та перегонах п’яти залізниць – Придніпровської, Південної, Південно-Західної, Львівської та Одеської залізниць.

Також на залізницях триває робота щодо боротьби з утворенням ожеледі на пристроях електропостачання. За інформацією головного управління електрифікації та електропостачання Укрзалізниці, за останню добу на ділянках, де утворювалась ожеледь, працювала спеціальна техніка з оббивки ожеледі – 14 одиниць, 4 тепловози з пневмобарабанами. Застосовувались схеми профпідігріву та плавки ожеледі. На роботах, які були зосереджені на Донецькій та Одеській залізницях, загалом працювало 85 осіб.

Довідка.

До роботи в зимовий період у структурних підрозділах колійного господарства Укрзалізниці загалом підготовлено 124 одиниці снігоочисної техніки та 105 одиниць снігоприбиральної техніки.

Підготовлено до зими і стрілочні переводи: 637 відремонтовано середнім ремонтом, 342 замінили на придатні до використання, а 211 – на нові. Крім того, 22,3 тис. стрілочних переводів обладнано електрообігрівом та 14,3 тис. – системою пневмообдувки. Для забезпечення цих систем на залізницях працюють 267 компресорних станцій.

У господарстві електропостачання Укрзалізниці до роботи взимку підготовлено 218 механізмів із оббивки ожеледі, 76 од. пневмобарабанів на електровозах, 113 од. пневмобарабанів на тепловозах, 588 схем плавки ожеледі та профпідігріву.