Друк
18.02.2014

Недисциплінованість водіїв автотранспорту призводить до затримок у русі поїздів

Порушення водіями автотранспорту правил руху на залізничних переїздах та несанкціоновані втручання у роботу залізничного транспорту призвели до затримок у русі поїздів. Зокрема, п’ятнадцятого лютого на ділянці Сміла–Білозір'я Одеської залізниці водій автомобіля Chevrolet Niva, незважаючи на заборонне показання переїзної сигналізації, виїхав на регульований переїзд без чергового працівника, де був збитий поїздом. Внаслідок ДТП, окрім самого автомобіля, пошкоджено обладнання переїзду. Водій з місця ДТП зник. Близько години були затримані 4 вантажні поїзди.

Шістнадцятого лютого на перегоні Хорол-Шишаки Південної залізниці на автомобільному шляхопроводі, через залізничну колію через втрату керування вантажного автомобіля з причепом, причеп перевернувся на бік і звис з мосту над залізничною колією, через що висипався вантаж (насіння соняшника). Через загрозу падіння автомобільного причепа на колію упродовж години на перегоні Хорол-Шишаки було закрито рух поїздів.

Сімнадцятого лютого о 13 годині на 121 км автодороги Крюків-Олександрія, що перетинає залізницю на перегоні Крюків-Бурти, відбулося зіткнення трьох автотранспортних засобів: двох вантажівок (одна із них з причепом) та мікроавтобусом «МЕРСЕДЕС». Водій мікроавтобуса намагався уникнути зіткнення та виїхав на залізничну колію на переїзді. Переїзд з черговим, обладнаний переїзною сигналізацією та шлагбаумами, що були у відкритому стані. Загиблих та постраждалих внаслідок зіткнення немає, проте була створена перешкода для руху поїздів. Через наявність перешкоди для руху затримані 4 вантажних поїзди.

У жодному з цих випадків ДТП вини залізниці та працівників залізниць не виявлено.  

Укрзалізниця просить водіїв автотранспорту неухильно дотримуватися правил дорожнього руху, зокрема, щодо перетину залізничних переїздів, не нехтувати власною безпекою та безпекою пасажирів, а також не створювати загрози життю і здоров’ю членів локомотивних бригад.

Раніше повідомлялося, що за 12 місяців 2013 року на залізничних переїздах сталося 83 дорожньо-транспортні пригоди, внаслідок  чого загинуло 23 особи і 27 травмовано.

Окрім недисциплінованих водіїв роботу залізничників ускладнюють крадії та псевдомінери. Так, на станції Плавні 15 лютого вночі сторонні особи викрали сигнальну та тягову обмотки, через це на 3 години був перекритий рух поїздів.

Дванадцятого та чотирнадцятого лютого надходили анонімні повідомлення про можливі вибухи на вокзалах станцій Київ-Пасажирський, Центральний та Південний, на станції Дарниця (Київ) Південно-Західної залізниці. Кожного разу на вокзалах проводилась евакуація пасажирів і працівників. На вокзалі Київ-Пасажирський 12 лютого було призупинено прийом та відправлення поїздів на трьох коліях. 15 лютого через неправдиве повідомлення про замінування вокзалу ст. Бердичів Південно-Західної залізниці з будівлі було евакуйовано працівників та пасажирів. На місці події працювала піротехнічна група.

На щастя, інформація про вибухові пристрої у жодному із випадків не підтвердилася. Правопорушення розслідуються.