Друк
07.03.2014

На залізницях України жінки працюють переважно бухгалтерами, економістами, квитковими касирами, телефоністами та комерційними агентами

У залізничній галузі працюють більше 125 тисяч  жінок, з них 42 тисячі – на посадах керівників та фахівців.

На залізницях України та підприємствах залізничного транспорту щорічно здійснюється комплекс заходів, які спрямовані на поліпшення умов праці та санітарно-побутових умов жінок.

Для удосконалення умов праці жінок ведеться робота щодо зменшення запиленості та загазованості повітря робочої зони (робочих місць); створення нормального температурного режиму на робочих місцях; підвищення рівня освітлення робочих місць; зменшення рівня шуму та вібрації на робочих місцях; механізації та автоматизації робіт; створення нових санітарно-побутових приміщень; проведення ремонту та реконструкції діючих санітарно-побутових приміщень; оснащення та обладнання санітарно-побутових приміщень необхідними приладами та устаткуванням; підготовка пунктів обігріву працюючих до роботи в зимовий період.

Також залізничники дбають про здоров’я своїх працівників і цілком дотримуються Наказу Міністерства охорони здоров’я № 256 від 29.12.1993 про заборону застосування праці жінок у тяжких умовах. Тому, наприклад, на залізницях України жінки не працюють електромонтерами контактної мережі, машиністами та помічниками машиніста, монтерами колії, оглядачами-ремонтниками вагонів, провідниками по супроводженню вантажів на відкритому рухомому складі, регулювальниками швидкості руху вагонів, складачами та помічником складача поїздів.

У той же час є окремі професії, за якими працюють переважно жінки. Зокрема, це посади бухгалтерів, економістів, касирів квиткових, телеграфістів, телефоністів, а також посада, яка була введена на залізницях у 2011-2012 роках – агент комерційний, що поєднує обов’язки колишнього товарного касира та прийомоздавальника вантажу та багажу, на яких працюють переважно (95%)  жінки.