Друк
12.02.2014

У 2013 році залізниці України надали допомогу пенсіонерам - залізничникам на суму понад 167 млн грн

За підсумками 2013 року залізниці та підприємства залізничного транспорту загалом витратили на підтримку пенсіонерів галузі понад 167 млн грн. Щорічно на допомогу ветеранам витрачається понад 100 млн грн. Про це повідомили в головному управлінні кадрової та соціальної політики.

Зокрема, кошти спрямовуються на оздоровлення, лікування та забезпечення пенсіонерів-залізничників побутовим паливом. Так у 2013 році здійснювалася наступна матеріальна підтримка:

  • 50679 тис. грн. витрачено на оплату медичного страхування 161892 пенсіонерів;
  • 4123 тис. грн. – на побутове паливо за пільговими цінами та безкоштовно 33156 осіб;
  • 25096 тис. грн. – на оздоровлення 6483 пенсіонерів у відомчих оздоровчих закладах;
  • 3870 тис. грн. – на проведення хірургічних операцій та лікування 4405 пенсіонерів та 53127 тис. грн. – на придбання медикаментів, ортопедичного взуття, протезів, окулярів, слухових апаратів тощо.

Піклування про пенсіонерів галузі є одним із основних напрямків соціальної політики Укрзалізниці – у рамках виконання Галузевої угоди на залізничному транспорті, створена і діє стала система надання допомоги пенсіонерам-залізничникам, яких більше 230 тисяч.

Окрім матеріальної допомоги, ветеранам надається допомога з ремонту житла, виконання господарських робіт, проводиться безкоштовна передплата на відомчі газети. Вже декілька років працює програма оздоровлення ветеранів в міждорожньому медико-реабілітаційному центрі лінійної лікарні села Клубівка (Південно-Західна залізниця), де створені для цього необхідні умови. У 2013 році там оздоровилося 888 пенсіонерів. 

 

Довідково:

З метою підтримки ветеранів галузі, у тому числі й для вирішення соціальних питань,  на залізницях України створені та функціонують ради ветеранів війни та праці. Зазначені організації ведуть активну громадську роботу, співпрацюють із залізницями з питань соціального захисту ветеранів, надають у межах фінансових можливостей матеріальну допомогу тим непрацюючим пенсіонерам і ветеранам, хто найбільше її потребує.