Друк
17.09.2020

Результати розслідування випадку в поїзді №81 Київ — Ужгород

Укрзалізниця в ході розслідування факту небезпечної посадки пасажира під час руху поїзда Київ — Ужгород з’ясувала, що працівники залізниці діяли відповідно до інструкцій, а чоловік допустив низку порушень. 

Випадок стався 8 вересня на станції Київ-Пасажирський під час відправлення поїзда №81 сполученням Київ — Ужгород. Посадка пасажирів розпочалась за 30 хвилин до відправлення поїзда. Зокрема, до штабного вагона №9 здійснили посадку 30 пасажирів. За 5 хвилин до відправлення поїзда провідник цього вагона опустив площадку, після подачі машиністом сповіщального сигналу про відправлення продублював сигнал про відправлення згорнутим жовтим прапорцем.

Один пасажир спізнювався й намагався заскочити у відкриті двері штабного вагона №9 поїзда, який щойно рушив зі станції. Він наздогнав цей вагон і закинув багаж до тамбуру. У тамбурі на той час перебували начальник поїзда та провідник, який, відповідно до інструкції, проводжав станцію з відкритими дверима штабного вагона. Зрозумівши, що поїзд набирає швидкість і потрапити до вагона не вдасться, чоловік попросив провідника повернути йому багажну сумку. Провідник виконав прохання. Простягнувши руку за багажем, пасажир втратив рівновагу та впав на перон.

Начальник поїзда була свідком цих подій і, діючи за інструкцією, натиснула стоп-кран.

Після повної зупинки поїзда чоловік за проїзним документом зайшов до вагона, зайняв своє місце та проїхав до місця призначення — станції Воловець. Жодних претензій та зауважень до працівників поїзної бригади пасажир упродовж усього шляху прямування не мав, по медичну допомогу не звертався.

Принагідно Укрзалізниця нагадує правила безпеки громадян на залізничному транспорті: забороняється заходити у вагон і виходити з вагона під час руху потяга, бігти по платформі поруч із вагоном потяга, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче, ніж 2 метри від краю платформи, під час руху потяга без зупинки.