Друк
27.07.2020

Укрзалізниця успішно завершила реструктуризацію фінансового боргу перед Сбербанк (Україна)

Укрзалізниця успішно завершила угоду з реструктуризації боргу на суму близько 200 млн доларів США, що підлягав погашенню до кінця липня поточного року. Підписання відповідних угод відбулось минулого тижня з набранням остаточної чинності умов реструктуризації після прийняття відповідного рішення Національним банком України.

Як відомо, Укрзалізниця, як і переважна більшість світового бізнесу, зазнала значного негативного впливу пандемії, викликаної поширенням коронавірусу SARS-CoV-2АТ. Реалізовані на поточний момент антикризові заходи, що перебували в межах повноважень Укрзалізниці, дозволили збалансувати грошовий потік та оптимізувати діяльність. Але, для підтримки належного рівня ліквідності та соціальної функції Укрзалізниці, компанії було необхідно реструктурувати зобов’язання перед Сбербанк (Україна) на суму близько 200 млн доларів США, що підлягали виплаті 31.07.2020.

Враховуючи негативний вплив пандемії на фінансові ринки, Укрзалізницею проведено реструктуризацію зазначеного боргу на термін до 3-х років з можливістю дострокового погашення. Компанія планує подальше рефінансування боргу з міжнародного ринку капіталів або від одного з українських банків.

Реалізована угода матиме позитивний ефект на стан ліквідності компанії та дозволить забезпечити необхідний рівень фінансування поточних видатків.

Реструктуризація стала можливою завдяки злагодженій конструктивній позиції кредитора і Укрзалізниці, та завдяки підтримці Національного банку та Міністерства фінансів України, які підтримують реалізацію заходів для зниження негативного впливу пандемії на транспортний сектор економіки.