Друк
03.05.2019

Інформація про збитки — провокація і фейк, фінансовий результат Укрзалізниці за 2018 рік — понад 200 млн грн прибутку, — Андрій Рязанцев

Чистий прибуток Укрзалізниці за 2018 рік у розмірі 203,9 млн грн підтверджено незалежним аудитором Ernst & Young. Порівняно з 2017-им компанія свій фінансовий результат покращила вдвічі. Загалом із 17-мільярдних збитків три роки тому останні два роки поспіль товариство виходить на позитивний результат. Вкинута деякими ЗМІ інформація про нібито збитки є фейком і провокацією. Про це заявив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

 

За його словами, Укрзалізниця більше 5 років співпрацює з Ernst & Young з великої четвірки світового аудиту, котра підтверджує звіти найпотужніших компаній, що котируються на світових біржах.

«Ставити під сумнів цифри, верифіковані Ernst & Young, мало хто наважиться. В Україні, на жаль, є практика, коли вирвані з контексту й довільно інтерпретовані цифри можуть цілеспрямовано використовуватись для дискредитації досягнень компанії та її менеджменту. Вже який рік Укрзалізниця працює за міжнародними стандартами звітності і є значною частиною не тільки економіки України, а й світової. Тому я закликав би довіряти авторитетним світовим компаніям, а не вестись на дешеві інформаційні вкиди», — заявив Андрій Рязанцев.

Він ще раз нагадав, що відповідно до зведеної консолідованої звітності Укрзалізниці за 2018 рік чистий прибуток товариства збільшився на 78 % порівняно з аналогічним показником 2017 року та склав 203,9 млн грн. Темпи зростання доходів Укрзалізниці перевищили темпи зростання витрат. Минулий рік став роком поліпшення якості послуг на головних об’єктах інфраструктури країни та збільшення локомотивного парку.

Андрій Рязанцев також зауважив, що, попри складну економічну та політичну ситуацію в країні, торік Укрзалізниці вдалося збільшити такі ключові показники, як пасажиро- та вантажообіг. Так, вантажообіг у внутрішньодержавному прямому сполученні зріс до звіту минулого року на 2,1 % і склав 53 611 млн тон.-км. Пасажирообіг зріс на 2,2 % до рівня минулого року та склав 28 614,9 млн пас.-км, при цьому пасажирські перевезення залишаються збитковими для компанії.