Друк
19.09.2018

Укрзалізниця підписала меморандуми про співробітництво з Alstom та CRRC

Делегація Укрзалізниці на чолі з керівником компанії Євгеном Кравцовим під час виставки InnoTrans 2018, що проходить у Берліні, провела низку зустрічей з провідними виробниками рухомого складу. Результатом стало підписання меморандумів про співробітництво зі світовими компаніями Alstom та CRRC.

За словами очільника Укрзалізниці, наразі компанія вже має партнера-постачальника тепловозів і до кінця цього року має визначитися із стратегічним партнером з виробництва електровозів. «Потреби компанії придбати не менше 200 локомотивів упродовж наступних семи років, а до 2029 року – до 500 нових електровозів. Якщо вантажні та пасажирські вагони здатні виготовити вітчизняні виробники, то до виробництва сучасних локомотивів маємо залучити іноземні компанії, саме тому проводимо переговори з чотирма найбільшими світовими виробниками», – розповів Євген Кравцов.

Він також зазначив, що Alstom є одним із лідерів у виробництві електровозів, котрий має значний досвід їх виготовлення для колії 1520. Так само компанія CRRC є одним з найбільших у світі виробником залізничної техніки та обладнання. «Я задоволений, що підписаними меморандумами ми кладемо початок нашій співпраці з французькою та китайською компаніями. Наша стратегічна мета – оновлення парку локомотивів. На сьогодні ми вже маємо стратегічного партнера у поставці тепловозів. І тому активно вивчаємо можливості ефективної співпраці щодо оновлення парку електровозів», – зазначив Євген Кравцов.  Тим більше, що наразі в Україні електрифіковано майже 47 % колій, а нещодавно Урядом поставлено завдання впродовж двох років довести обсяг електрифікованих дільниць до 54 %.

Також принциповою позицією менеджменту Укрзалізниці є локалізація виробництва в Україні. «Ми зацікавлені знайти надійного партнера для оновлення нашого електровозного парку. Однак ключовою вимогою є локалізація виробництва в Україні, адже країна має достатньо потужностей та досвіду для виробництва та обслуговування нових локомотивів», – резюмував Євген Кравцов.

CRRC представила Укрзалізниці свої можливості з виготовлення та модернізації тягового рухомого складу, поділилася інформацією щодо успішно реалізованих проектів для білоруських та казахських залізниць, які за технічними параметрами схожі на українські.

Наразі експлуатаційний парк електровозів Укрзалізниці складає близько 800 одиниць. Їх середній вік – 39,2 роки, зношеність – 92%.

Нагадаємо, 23 лютого 2018 року підписано пакет важливих документів довгострокового партнерства з компанією General Electric. З них розпочинається перший етап співробітництва з GE для оновлення та модернізації парку тепловозів Укрзалізниці. На цьому етапі Укрзалізниці буде поставлено 30 вантажних локомотивів TE33AC. Зокрема, перший такий локомотив прибув до Україні вже 10 вересня. Після остаточного укомплектування на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» він поповнить тяговий парк Укрзалізниці.