Друк
17.07.2018

Наглядова рада ПАТ «Укрзалізниця» вирішила організаційні питання своєї роботи та презентувала громадськості першочергові плани

Підсумком першого засідання новосформованої Наглядової ради стала низка питань організаційного характеру. Зокрема, було обрано голову, заступника голови Наглядової ради та корпоративного секретаря ПАТ «Укрзалізниця». Про першочергові кроки органу управління товариством члени Наглядової ради та в.о. голови правління компанії Євген Кравцов розповіли сьогодні під час прес-конференції в головному офісі товариства.

 

За словами Євгена Кравцова, Укрзалізниця продовжує утримувати першість у багатьох важливих для держави речах, особливо в питаннях корпоративного управління. Підтвердження цьому – активна робота нещодавно сформованої Наглядової ради.

Вітаючи початок роботи органу управління товариством, керівник Укрзалізниці зауважив: «Для мене особисто велика честь працювати з такими досвідченими керівниками та менеджерами, які сьогодні в Наглядовій раді як з боку незалежних членів, так і представників держави. Наше завдання – якнайшвидше продовжити реалізацію корпоративних реформ, збалансувати систему управління та вивести компанію на новий рівень продуктивності».

У свою чергу, новообраний голова Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Шевкі Аджунер зазначив: «Ми усвідомлюємо всю відповідальність, покладену на нас Урядом. Укрзалізниця є дуже важливим інфраструктурним об’єктом України й має відігравати важливу роль у розвитку її економіки. Укрзалізниця має орієнтуватися на клієнта та підвищувати стандарти послуг, які надає. А управління компанією має ґрунтуватися на принципах професіоналізму, прозорості та доброчесності».

Члени Наглядової ради також провели низку зустрічей, зокрема з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, віце-прем’єр-міністром Володимиром Кістіоном та директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.

Свою роботу новосформована Наглядова рада ПАТ «Укрзалізниця» розпочала сьогодні, 17 липня 2018 року. На її першому засіданні головою Наглядової ради обрано Шевкі Аджунера, заступником – Даніеля Білака, корпоративним секретарем – Мирослава Молнара.

Нагадаємо, до складу Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» в якості незалежних членів увійшли Андерс Ослунд, Шевкі Аджунер, Крістіан Кун та Андреас Матьє. У якості членів Наглядової ради – представників держави затверджені Даніель Білак, Іван Юрик, Костянтин Мар'євич.

 

Довідково

Наглядова рада ПАТ «Укрзалізниця» – колегіальний орган, що захищає права акціонерів і в межах компетенції здійснює управління акціонерним товариством, а також контролює та регулює діяльність виконавчого органу. Його актуальний склад було схвалено 20 червня 2018 року розпорядженням № 432-р Кабінету Міністрів України за результатами прозорого та якісного відбору, який здійснював Номінаційний комітет.

Для створення ефективної системи корпоративного управління ПАТ «Укрзалізниця» 13 вересня 2017 року Кабінетом Міністрів України створено Міжвідомчу робочу групу з проведення реформи корпоративного управління ПАТ «Укрзалізниця» в складі представників міністерств, відомств, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, народних депутатів, ЄБРР та Укрзалізниці. У грудні 2017 року для діагностування, покращення корпоративного управління та нормативно-правової й законодавчої бази ПАТ «Укрзалізниця» залучено консультанта ТОВ «Делойт і Туш».

Одним з основних кроків для створення ефективної системи корпоративного управління консультантом було визначено впровадження працюючої Наглядової ради з незалежними членами, які призначаються за результатами прозорого процесу. Його було завершено 20 червня 2018 року, коли Кабінет Міністрів України за результатами прозорого та якісного відбору, здійсненого Номінаційним комітетом, сформував актуальний склад Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниці».

Створення незалежних наглядових рад на державних підприємствах, які переберуть на себе ключові кадрові та контрольні повноваження міністерств і урядових структур, у першу чергу, має запобігти політичному втручанню та корупції, розмежувати функції регулятора та власника, впровадити світові стандарти корпоративного управління.

Наразі вже завершено корпоратизацію ПАТ «Укрзалізниця», що розпочалася у 2012 році прийняттям Закону України №4442-VI «Про особливості утворення акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування». Під керівництвом теперішнього в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова тоді було підготовлено та затверджено Статут компанії, схвалено перший склад правління товариства й проведено державну реєстрацію ПАТ «Укрзалізниця». 7 вересня 2017 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зареєструвала випуск акцій ПАТ «Укрзалізниця».