Друк
25.05.2016

Уряд призначив Євгена Кравцова першим заступником міністра інфраструктури

На засіданні 25 травня Уряд призначив члена правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова першим заступником міністра інфраструктури України. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Євген Кравцов подякував залізничникам за підтримку реформ та позитивні зрушення на шляху до побудови залізниці майбутнього. «За цей час відбулося багато історичних змін. Створена нова сучасна компанія та це лише початок відновлення і розвитку. Наше завдання – продовжити всі розпочаті процеси. Одним із головних моїх завдань у складі команди міністерства стане продовження трансформацій та побудови сучасної клієнтоорієнтованої та конкурентоздатної компанії. Для реалізації таких глобальних завдань ми і далі повинні працювати єдиною контактною командою», - зазначив він.

Євген Кравцов працював в Укрзалізниці з січня 2015 року, спочатку на посаді радника генерального директора, директором з реформування, правової та майнової політики Укрзалізниці. 7 жовтня 2015 року, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, увійшов до першого антикризового складу правління ПАТ «Укрзалізниця». З кінця березня 2016 року Євген Кравцов виконував обов’язки голови правління ПАТ «Укрзалізниця».

Він – один з авторів статуту ПАТ «Укрзалізниця» та останньої редакції Закону України «Про залізничний транспорт». Під його супроводом 21 жовтня 2015 року було  зареєстровано нову компанію – Публічне акціонерне товариство «Українська залізниця», яка вже 1 грудня 2015 року розпочала свою господарську діяльність. Також під його керівництвом у рекордні терміни було затверджено консолідований фінансовий план ПАТ «Укрзалізниця» на 2016 рік. Досягнуто домовленості із власниками євробондів щодо ефективної реструктуризації боргових зобов'язань залізниці. Під його керівництвом компанія вибудовувала сприятливий інвестиційний клімат для партнерів, досягла високого рівня довіри та продовжила співпрацю з міжнародними інституціями.

Окрім цього, призначення Євгена Кравцова в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» сприяло проведенню відкритого та прозорого конкурсу з обрання керівника галузі, забезпеченню рівних умов учасникам на заміщення посади голови правління компанії. Адже сам пан Кравцов не брав участі в конкурсі.

 

Довідково

Євген Кравцов з відзнакою закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка (спеціальність «Правознавство») та Приватний вищий навчальний заклад «Європейський університет» (спеціальність «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»). Крім того, навчався в Центрі розвитку міжнародної торгівлі та Фулбрайт Інтернешнл, де отримав сертифікат із відзнакою з курсу «Міжнародне комерційне право».

Трудову діяльність розпочав у 2008 р. юристом у провідній українській юридичній фірмі «Астерс». Згодом там же працював на посаді старшого юриста та партнера. У професійному доробку — проведення консультацій з реорганізації найбільших компаній різних форм власності. Зокрема, надавав консультації провідній європейській компанії VTG Aktiengesellschaft (послуги оренди вантажних вагонів і логістичні залізничні послуги) з питань створення в Україні європейського спільного логістичного залізничного підприємства разом із міжнародною логістичною компанією Kuhne+Nagel. Серед інших проектів — надання консультацій компанії Google та Motorola Mobility у зв’язку з придбанням українського розробника програмного забезпечення компанії Viewdle (найбільша подібна транзакція на українському IT-ринку). Брав участь у проектах із залученням інвестицій і кредитних ресурсів на загальну суму понад $ 10 млрд.