Друк
16.10.2015

У Вільнюсі очільник Укрзалізниці Олександр Завгородній підписав договір дарування локомотива від Литовських залізниць

16 жовтня очільник Укрзалізниці Олександр Завгородній перебуває з офіційним візитом у Литві. Він узяв участь у відкритті європейської колії від Каунаса до  кордону з Польщею в рамках проекту Rail Baltica та  підписав договір дарування локомотиву від АТ «Литовські залізниці».

Очільник Укрзалізниці Олександр Завгородній взяв участь в урочистому відкритті ділянки європейської колії (шириною1435 мм) протяжністю 120 км від литовського міста Каунас до  кордону з Польщею в рамках проекту Rail Baltica. У заході взяли участь представники Єврокомісії та влади Литви.

У рамках візиту до Вільнюса Олександр Завгородній відвідав депо, де відбувається модернізація залізничного рухомого складу. Важливою подією цього дня стало підписання договору дарування локомотиву – магістрального тепловоза  2М62К-1163. Договір підписали очільник Укрзалізниці та генеральний директор АТ «Литовські залізниці» Стасіс Дайлідкі за участі віце-міністра транспорту Литви Саулюса Гірдаускаса та начальника Львівської залізниці Богдана Піха. Локомотив призначається для використання на Львівській залізниці. Також був підписаний акт прийому-передачі тепловоза із депо Вільнюса до депо Ковеля.

Передача локомотива відбулася відповідно до Протоколу про технічну допомогу Україні, який 28 серпня 2015 року підписали Міністерство транспорту і комунікацій Литовської Республіки та Міністерство інфраструктури України.

Стасіс Дайлідкі зазначив, що Литовським залізницям приємно підтримати українських залізничників у непростий час, враховуючи обмеженість технічних ресурсів, і ця подія зміцнить міжнародну співпрацю в галузі транспорту. Він підкреслив, що існують перспективи розвитку перевезень вантажів між країнами Балтії та країнами Чорноморського регіону.

У свою чергу Олександр Завгородній подякував за технічну підтримку литовським колегам та розуміння потреб залізничної галузі України і наголосив на важливості співпраці із Литовськими залізницями. Він зазначив, що тепловози в Україні нині використовуються інтенсивніше, оскільки чимало електрифікованих дільниць пошкоджені внаслідок бойових дій на Сході.

Цей литовський локомотив модернізований за рахунок потужного дизеля. До того ж Литовські залізниці подарували і запасні частини до тепловоза. Транспортувати в Україну його планується наступного тижня.