Друк
29.03.2016

До 1 квітня триває подання декларацій за минулий рік

Триває кампанія декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру за 2015 рік. Майже всі посадовці ПАТ «Укрзалізниця» вже подали декларації. Це ще один важливий крок для прозорості та протидії корупції в галузі.

Серед осіб, на яких розповсюджується процедура декларування, топ-менеджмент ПАТ «Укрзалізниця», керівники філій, структурних підрозділів та підприємств, підпорядкованих залізниці, начальники департаментів, їхні заступники та інші посадовці залізничної галузі.

Декларація, передбачена Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», подається з метою створення умов прозорості діяльності осіб у державних підприємствах. Посадовці заповнюють і подають декларації за минулий рік до служби кадрів за місцем роботи.

Після цього уповноважені особи з Управління запобігання економічним та корупційним правопорушенням на залізничному транспорті перевіряють отримані декларації на наявність конфлікту інтересів. Саме тому особи, визначені в Законі України «Про засади запобігання і протидії корупції», повинні декларувати не лише свій майновий стан, а й майновий стан членів сім'ї та більшість своїх значних за розмірами видатків. При цьому до членів сім'ї законом віднесено осіб, які перебувають у шлюбі, їхніх дітей, осіб, які перебувають під опікою й піклуванням, інших осіб, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, у тому числі осіб, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Перевірка декларації на наявність конфлікту інтересів полягає в порівнянні службових обов'язків суб'єкта декларування з його та членів його сім'ї фінансовими інтересами. У разі встановлення за результатами перевірок ознак правопорушення за кожним фактом проводяться службові перевірки, а також вживаються заходи для притягнення до відповідальності згідно з чинним законодавством. Надані декларації використовуватимуться виключно в службових цілях для запобігання зловживанням у галузі.

Нагадуємо, згідно з чинним законодавством посадові особи ПАТ «Укрзалізниця» повинні подати декларації про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру до 1 квітня 2016 року. Ця вимога стосується керівників усіх рівнів у залізничній галузі. Якщо працівник не має можливості подати декларацію у встановлений термін через хворобу, відпустку, тимчасове перебування за межами України тощо, то він повинен подати її не пізніше 31 грудня 2016 року.