Друк
10.01.2014

У 2013 році на Одеській залізниці середньомісячна заробітна плата зросла на 5,9%

У 2013 році на Одеській залізниці фонд оплати праці збільшився на 1,5% у зв'язку з підвищенням окладів і тарифних ставок: з 1 червня на 5% та з 1 серпня ще на 5%. Про це повідомив начальник Одеської залізниці Микола Луханін на селекторній нараді, присвяченій підсумкам роботи магістралі та основним завдання на 2014 рік. Він нагадав, що Укрзалізниця прийняла рішення про чергове збільшення тарифних ставок і окладів працівникам залізничної галузі на 5% з першого січня нового року.

Як зазначив начальник Одеської залізниці, середньомісячна заробітна плата працівників магістралі у 2013 році становила 3 990 грн, що на 220 грн (5,9%) перевищує показник 2012 року. Порівняно із середньою заробітною платою у регіонах, які обслуговує Одеська магістраль, заробітна плата залізничників вища, ніж у Кіровоградській області на 50%, Миколаївській — 32%, Одеській — 38%, Херсонській — 66%, Черкаській — 48% та Вінницькій — 47%. За досягнутим рівнем середньомісячної заробітної плати працівників Одеська залізниця стабільно утримує середнє місце серед інших залізниць України.

Микола Луханін зазначив, що 2013 рік став для Одеської магістралі роком напруженої роботи та досягнень, незважаючи на обмеженість фінансових ресурсів. Зокрема, на залізниці реалізували низку програм технічного розвитку і підвищення ефективності роботи, зокрема, впровадили технічні засоби, що забезпечують безпеку руху поїздів, здійснили заходи із забезпечення безпеки руху на залізничних переїздах та ін. Також обладнали пункти пропуску, пункти контролю на кордонах Одеської залізниці.

За сумлінну роботу у 2013 році 517 працівників Одеської залізниці було відзначено державними та галузевими нагородами. Начальником Одеської залізниці за вагомий внесок у розвиток магістралі було нагороджено  понад 3 тис. працівників, серед яких 1366 ветеранів праці, які отримали грошові винагороди до ювілейних дат.

Найвагомішими подіями на залізниці у 2013 році стали введення в експлуатацію 109-квартирного житлового будинку для залізничників у місті Херсон, відкриття “роз'їзду 12 км” дільниці “Чорноморська — Берегова” для підвищення пропускної спроможності у напрямку морського торгового порту “Южний” та завершення реконструкції станцій Трикратне та Олександрівка.

Серед пріоритетів на 2014 рік Микола Луханін назвав удосконалення технології перевізного процесу, забезпечення надійності роботи усіх технічних засобів та покращення умов праці залізничників. Так цього року виконуватимуться роботи з електрифікації дільниці Долинська — Миколаїв та підвищення пропускної спроможності у напрямку порту “Южний”. Активно вирішуватиметься питання забезпечення житлом залізничників: у першу чергу це будівництво 18-квартирного житлового будинку по станції Усатове, 24-квартирного житлового будинку по станції Христинівка, 50-квартирного житлового будинку у Знам'янці та переобладнання адміністративної будівлі під житло у Роздільній.

На завершення селекторної наради начальник Одеської залізниці висловив сподівання, що реалізації запланованого ніщо не завадить та привітав трудовий колектив магістралі з новорічними святами.