Друк
22.01.2014

У 2013 році через недотримання правил поведінки на об’єктах Донецької залізниці смертельно травмовано 76 громадян

Через порушення правил безпеки та поведінки на залізничному транспорті на станціях та перегонах Донецької залізниці травмовано 133 громадянин, проти 105 у 2012 році. Травмування зі смертельним наслідком отримали 76 громадян, проти 63 у 2012 році.

Слід зауважити, що переважну кількість травмованих складають чоловіки — 89 осіб, 51 з них смертельно. Також серед травмованих за вказаний період п’ятеро дітей, в тому числі одна дитина смертельно.

56% випадків травмування сталися у денний період доби (31 травмування з 6:00 по 12:00 та 44 з 12:00 по 18:00 години).

Основні території на яких має місце найбільша кількість травмованих це найбільш вантажонапружені станції та ділянки обслуговування дистанцій колії Ясинуватської, Краснолиманської дирекцій залізничних перевезень. А саме дистанціі колії: Кринична — 5 травмованих, всі випадки смертельні; Донецьк — 6 травмованих, 5 з них смертельні, Костянтинівна та Микитівка — по 4 травмованих, всі смертельні, Мушкетове — 5 травмованих, 3 з них смертельні і т.д.

Проаналізувавши статистику нещасних випадків, спеціалісти Донецької залізниці дійшли висновку, що абсолютна більшість травмувань трапляється з громадянами через недотримання ними елементарних правил поведінки на залізничному транспорті. Найчастіше громадяни травмуються під час ходіння по коліям (75 випадки) та переходячи колії у невстановленому місці (18 випадків). Часто причинами травмування стає нетверезий стан громадян та неуважність через те, що слухають музику у навушниках або розмовляють по мобільному телефону.

Для соціально-орієнтованого підприємства, яким є Донецька залізниця, запобігання травматизму є одним із найважливіших завдань. В якості профілактики травматизму відповідними структурними підрозділами регулярно проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України».

Згідно до організаційно-технічних заходів на вокзалах та станціях проводиться регулярне сповіщення по гучномовному зв’язку щодо правил особистої безпеки пасажирів при користуванні залізничним транспортом та про небезпеку ходіння по коліях. Там же розміщені стенди з інформацією щодо небезпеки знаходження в зоні дії рухомого складу залізничного транспорту та пристроїв, які забезпечують його роботу. Також, на станціях і вокзалах сповіщається про наближення та відправлення поїздів, проведення маневрових робіт біля пасажирських платформ та в місцях проходу через залізничні колії. З правилами безпеки громадян на залізничному транспорті можна ознайомитися і у вагонах пасажирських та приміських поїздів.

За ходіння по залізничним коліям у невстановлених місцях затримано 451 громадян, 424 з яких оштрафовані на суму 14,42 тис грн.

Залізничники закликають громадян бути максимально пильними на об’єктах залізничного транспорту. Насамперед — обачними в поїздах, на платформах, поблизу колій.

Переходити колію можна тільки у встановлених місцях, користуючись при цьому пішохідними мостами, тунелями, переїздами. На станціях, де мостів і тунелів немає, громадяни повинні переходити залізничні колії по настилах, попередньо переконавшись у відсутності потяга або локомотива, що рухається.

Нагадайте своїм рідним, дітям, знайомим про небезпечність перебування поблизу залізничних об’єктів і про необхідність дотримання правил безпеки задля збереження життя та здоров’я.

При порушенні правил безпеки громадяни несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Їх незнання не звільняє від відповідальності.