Друк
15.04.2014

Південна залізниця недоотримує компенсації збитків від пільгових перевезень пасажирів

У січні-березні 2014 року Південна залізниця здійснила пільгові перевезення окремих категорій громадян у приміському та дальньому сполученні на суму 14,4 млн грн. З них обласними, районними, міськими державними адміністраціями залізниці компенсовано 2,7 млн грн. Половина цих коштів – 1,4 млн грн. – погашення заборгованості за перевезення 2013 року.

Південна магістраль забезпечує транспортне обслуговування в семи областях України. Найскладнішою ситуація з отриманням компенсації залишається в Харківській області, в межах якої упродовж трьох місяців поточного року здійснено перевезення більше 76 % від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі. Так, у січні-березні 2014 року Південною залізницею в межах Харківської області здійснені перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися з обласного бюджету, на суму 10 млн 790 тис. грн., компенсовано 1 млн 251 тис. грн. або 11,6% від необхідного обсягу.

Жодної компенсації збитків у 2014 році не отримала Південна залізниця від Луганської (Сватівський район) та Донецької (м. Красний Лиман) областей.


Довідково:

Відповідно до діючого законодавства України, залізниця безвідмовно надає пільговий, безплатний проїзд 26 категоріям громадян: ветеранам війни та праці, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсіонерам за віком, студентам та іншим. Збитки від перевезень окремих категорій громадян на пільгових умовах мають відшкодовуватися залізниці за рахунок державного або місцевих бюджетів у залежності від того, яким органом влади прийнято рішення щодо надання відповідних пільг.

Ситуація з відшкодуванням збитків Південній магістралі від перевезення пасажирів пільгових категорій із року в рік залишається стабільно важкою. Так, у 2011 році було відшкодовано всього 30,6%, у 2012 – 40,6%, у 2013 – 33,5% від нарахувань за здійснене пільгове перевезення окремих категорій громадян за цей період.

 

Прес-центр Південної залізниці