Друк
09.04.2014

На Донецькій залізниці затримано 100 розкрадачів майна

За І квартал 2014 року працівники оперативних груп воєнізованої охорони Донецької залізниці попередили 78 випадків розкрадання вантажів та матеріальних цінностей залізниці. У ході проведених заходів затримано й передано до правоохоронних органів 100 розкрадачів. Вартість вилученого у розкрадачів майна склала 174 тис. грн.

З метою попередження розкрадань працівниками воєнізованої охорони супроводжено 34,5 тис. вагонів із номенклатурними й іншими цінними вантажами у складі 7239 поїздів. Під час супроводження з метою відбиття нападів зловмисників на вантаж 4 рази застосувалась табельна зброя.

Так, 11 березня під час супроводження поїзду на перегоні Комунарськ-Кипуча стрільцем Луганської стрілецької команди була помічена група з 5 чоловік, які намагалися скоїти крадіжку металобрухту. З метою попередження крадіжки стрільцем воєнізованої охорони була застосована табельна зброя, після чого зловмисники покинули місце події.

5 квітня під час супроводження поїзду на перегоні Вільнянськ-Запоріжжя Придніпровської залізниці стрільцем Красноармійської стрілецької команди була застосована зброя для попередження крадіжки металобрухту з вагона.

Залізничники застерігають правопорушників, що незаконні посягання на вантажі та майно залізниць можуть призвести до кримінальної відповідальності та виникнення аварійних ситуацій. Санкції за ст. 277 «Псування шляхів сполучення і транспортних засобів» і ст. 185 «Крадіжка» КК України передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

Також працівниками воєнізованої охорони Донецької залізниці проводиться робота з профілактики правопорушень на об’єктах залізниці, які найбільше потерпають від злочинних посягань. Зокрема, за вказаний період згідно зі статтею 109 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою припинення перебування сторонніх осіб на території об’єктів залізниці, переходу залізничної колії у невстановлених місцях затримано 58 осіб, із яких 52 були притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів на загальну суму 1,8 тис. грн.