Друк
04.03.2014

За 2 місяці 2014 року сторонні особи 65 разів незаконно втручалися у діяльність Донецької залізниці

Донецька залізниця просить органи місцевого самоврядування та правоохоронців сприяти у виявленні винних у несанкціонованому втручанні в діяльність залізничного транспорту та притягненні їх до відповідальності. Несанкціоновані втручання в діяльність залізниці становлять загрозу безпеці руху, можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, призвести  до сходу поїздів.

За 2 місяці поточного року зафіксовано 65 випадків несанкціонованих втручань сторонніх осіб у діяльність Донецької залізниці. Внаслідок цього підприємство зазнало збитків на загальну суму 158,4 тис. грн, а з урахуванням збитків на відновлення - 290,1 тис. грн.

Так, 28 лютого в 5 годині 15 хвилин на станції Курдюмівка (Краснолиманська дирекція залізничних перевезень) через крадіжку невідомими особами контактного дроту завдовжки 60 м з подальшим порушенням габариту стався злам 3-х струмоприймачів поїзда № 6292 Дебальцево-Червоний Лиман (всього було 4 струмоприймачі). Через це сталася затримка поїзда на 1 годину 55 хвилин.

Несанкціоновані втручання у діяльність залізничного транспорту не тільки викликають затримку вантажних і пасажирських поїздів, чим завдають залізниці значних збитків через порушення терміну доставки вантажів і вжиття заходів для відновлення руху, а й можуть стати причиною аварійної ситуації і загрожувати безпеці життя та здоров'я пасажирів і працівників транспорту .

Донецька залізниця вкотре нагадує - незаконне втручання у діяльність залізничного транспорту передбачає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. З початку року затримано 59 розкрадачів, виявлено і знешкоджено 6 угрупувань. Усі затримані передані в правоохоронні органи. Всього за цей період порушено 39 кримінальних справ за ст. 277 « Псування шляхів сполучення і транспортних засобів» і ст. 185 «Крадіжка» КК України. Санкції за цими статтями передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.