Друк
06.12.2010

Штрафні санкції за втручання у діяльність залізничного транспорту зросли більш ніж у 4 рази

2 грудня 2010 року Верховна Рада України 248 голосами народних депутатів ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за втручання в діяльність транспорту».

Зазначений Закон передбачає підвищення розмірів штрафних санкцій більш ніж у 4 рази за порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на залізничному транспорті, користування засобами залізничного транспорту, порушення правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на залізничному, морському, річковому та автомобільному транспорті.

Якщо раніше за перехід залізничної колії у невстановленому місті з правопорушника стягували не більше 17 грн штрафу, то з набуттям чинності зазначеного закону порушник може сплатити у 10 разів більше. За зрив залізничної пломби з вагону раніше порушника могли штрафувати на 85 грн, то відтепер за таке порушення він буде сплачувати більше 500 грн.

Залізничники сподіваються, що завдяки посиленню відповідальності за втручання в діяльність транспорту зменшиться кількість випадків незаконних посягань на вантажі та майно залізниць. З початку поточного року працівники воєнізованої охорони залізничного транспорту затримали 18229 порушників правил, встановлених на залізничному транспорті. З них 16696 осіб було оштрафовано на загальну суму 161,8 тис. грн.

Залізничники в черговий раз застерігають правопорушників, що незаконні посягання на вантажі та майно залізниць можуть призвести до кримінальної відповідальності та виникнення аварійних ситуацій.

Прес-центр

(044) 465-24-28, 465-21-76, 465-21-72

е-mail: ргеsscenter@uz.gov.ua