Друк
15.12.2010

Укрзалізниця нагородила переможців фотоконкурсу Залізничні мандрівки

     

З нагоди 19-ї річниці з дня створення Державної адміністрації залізничного транспорту України, 14 грудня на Південному залізничному вокзалі у м. Києві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців фотоконкурсу "Залізничні мандрівки". Подарунки авторам кращих робіт – фотоапарат та фотопринтер – вручив заступник генерального директора Укрзалізниці Юрій Джус.
Нагадаємо, що переможців визначено шляхом відкритого голосування на офіційному веб-сайті Укрзалізниці серед 20 півфіналістів.
Перше місце у фотоконкурсі вибороли роботи Павла Бишовця (м.Київ): "Емоційний старт", "Перегони у часі", "Стривожена тиша" та "На мосту епох". Переможець зазначив, що любить подорожувати залізницею і часто спостерігає багато цікавих моментів, які хочеться сфотографувати.
"Залізниця – це витвір інженерного мистецтва. Як і будь-яка складна річ, вона цікава з точки зору, як працює всередині. Це передано на моїх фотографіях", – поділився враженнями Павло Бишовець.
Олександр Ковтун (м. Київ), який посів третє місце, розповів, що поблизу залізниці пройшло його дитинство, і найбільше він любить фотографувати пейзажі. Для участі у фото конкурсі він представив світлини "Рухаємось на захід" та "Дорога у літо".
Укрзалізниця просить відгукнутися автора фотографій, який здобув у конкурсі друге місце – Валерія Іващенка (м. Комсомольськ). На жаль, у своїй анкеті він не вказав контактної інформації. На нього теж очікує приємний подарунок.
Під час голосування високі оцінки здобули фотографії цього автора: "Ранковий поїзд", "Агротранс", "Ранковий чай", "Третій пікет" та "Ранок".

     

Заступник генерального директора Укрзалізниці Юрій Джус подякував переможцям за цікаві змістовні роботи і повідомив, що незабаром буде оголошено новий фотоконкурс сучасних та ретрофотографій. Він буде присвячений 150-річчю українських залізниць, що відзначатиметься 4 листопада 2011 року. Фотографії будуть розміщені у центральному музеї історії розвитку залізничного транспорту, який почали створювати у м. Києві.
"Для будівництва музею Південно-Західна залізниця вже виділила ділянку. У музеї будуть зібрані цікаві раритетні зразки. Зокрема, 25 - метрові паровози, єдиний у світі екземпляр, який сьогодні знаходиться на території Донецької залізниці, – це танк-вагон. Підібрані документальні фільми. І ще багато різних цікавинок", – повідомив Юрій Джус.
Довідка:
Загалом для участі у фотоконкурсі "Залізничні мандрівки", який проводився впродовж місяця, з 10 вересня до 10 жовтня поточного року, надійшло понад 800 фоторобіт. За вихід до півфіналу конкурували близько 200 авторів. Їхні роботи було представлено на фотовиставці в Одесі 4 листопада, у День залізничника України.
Основний жанр фото – пейзаж. Учасники фотографували переважно мальовничі куточки України, які вони для себе відкрили завдяки подорожам залізницею. Автори фотознімків – це люди різного віку, від дітей та підлітків до пенсіонерів. Фотоконкурс зацікавив не лише пасажирів, а й самих залізничників. Майже половину фотознімків надіслали на конкурс працівники залізниць.
Під час відкритого голосування відвідувачі веб-сайту Укрзалізниці оцінювали фотознімки за пятибальною шкалою – від 1 до 5, можна було обирати кілька фотознімків.