Друк
17.12.2010

Південна залізниця та «Hyundai Corporation» підписали угоду про придбання 10 швидкісних поїздів

          16 грудня 2010 року у м. Києві Південна залізниця та «Hyundai Corporation» підписали угоду про постачання 10 нових міжрегіональних електропоїздів. У заході взяли участь Віце-прем'єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков, Генеральний директор Укрзалізниці Михайло Костюк, начальник Південної залізниці Віктор Остапчук та інші. Контракт підписали начальник Південної залізниці Віктор Остапчук та голова правління «Hyundai Corporation» Чунг Монг-Хук.
          «Сьогодні відбувається історична подія, адже в Україні запроваджується нова ера пасажирських перевезень. З реалізацією цього контракту всі транспортні проблеми України, пов’язані з проведенням Євро-2012, будуть вирішені», – зазначив Борис Колесніков. Також від нього стало відомо, що український пасажир зможе подорожувати швидкісними поїздами вже навесні 2012 року.
          Нові поїзди дев’ятивагонної комплектації матимуть крейсерську швидкість 160 км/год. Фінансування проекту здійснюватиметься за рахунок кредитних, під гарантії Кабінету Міністрів України, та власних коштів Укрзалізниці. Фінансування 85% від загальної вартості 10 електропоїздів (261 млн дол. США) здійснюватиметься за рахунок кредитних коштів Ексімбанку Республіки Корея терміном на 10 років. Кредит наданий під 4,8% річних з дворічним відстроченням.

          Довідка:
          Двосистемні електропоїзди для міжрегіональних пасажирських перевезень, що постачатимуться «Hyundai Corporation», призначені для перевезень пасажирів з максимальною експлуатаційною швидкістю до 160 км/год по залізницях України із шириною колії 1520 мм на електрифікованих ділянках колії з постійним струмом напругою 3000 В та змінним струмом напругою 25 000 В, частотою 50 Гц.