Друк
16.10.2006

Балансова вартість основних фондів Укрзалізниці після переоцінки


         Вартість основних фондів Укрзалізниці буде визначено після детальної інвентаризації й оцінки основних фондів Фондом державного майна України, що передбачається проектом Концепції Державної програми реформування залізничного транспорту України. Про це вчора на брифінгу для журналістів повідомив заступник Генерального директора Укрзалізниці Анатолій Лашко.
         «Сьогодні балансова вартість основних фондів залізничного транспорту складає близько 21 млрд. грн. Усі знають, що «Криворіжсталь» було продано за 24 млрд.грн., але ж не можна порівнювати основні фонди «Криворіжсталі» та українських залізниць, зовсім інший масштаб. Ми вважаємо, що наші основні фонди повинні бути на рівні 60-70 млрд. грн.», – заявив Анатолій Лашко.
         За проектом Концепції Державної програми реформування залізничного транспорту України, після незалежної оцінки основні фонди Укрзалізниці буде передано до статутного фонду Державної акціонерної компанії «Українські залізниці». «Статутний фонд непорушний і в будь-якому випадку залишатиметься у власності держави», – запевнив заступник Генерального директора Укрзалізниці Анатолій Лашко.
         Державна акціонерна компанія «Українські залізниці», яку планується створити на першому етапі реформування, являтиме собою єдиний виробничо-технологічний комплекс.
         За проектом концепції реформування галузі, до статутного капіталу Компанії передається:
          - майно Державної адміністрації залізничного транспорту, державних залізниць і підприємств, що входять до її складу, згідно з результатами інвентаризації майна;
          - 100% акцій відкритих акціонерних товариств, повноваження з управління якими передані Укрзалізниці;
          - акції, частки та паї, що належать державі у статутному капіталі господарських товариств, створених на базі майна підприємств залізничної галузі.
         Повний перелік майна, що вноситься до статутного капіталу Компанії визначається комісією з корпоратизації за результатами розгляду та аналізу інвентаризації майна залізниць, підприємств, організацій і установ залізничного транспорту.
         Відповідно до чинного законодавства усі 100% акцій Компанії закріплюються у державній власності.
         До складу Компанії включаються заклади та окремі об’єкти соціальної сфери, які пов’язані із створення належних умов для забезпечення безпеки руху і охорони праці працівників залізничного транспорту.
         Після створення Компанії залізниці та державні підприємства, які безпосередньо задіяні у процесі залізничних перевезень, реорганізуються у її філії, а інші підприємства, організації й установи, майно яких передано до її статутного капіталу, перетворюються в дочірні підприємства Компанії.


         Управління взаємодії зі ЗМІ Укрзалізниці
         Тел.: (044) 465-14-28, ф. 465-14-39
         presscenter@uz.gov.uа