Друк
19.12.2007

Південно-Західна залізниця вшанувала пам’ять видатного державного діяча Сергія Вітте


      19 грудня 2007 р. біля приміщення управління Південно-Західної залізниці відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, що присвячена вшануванню пам’яті відомого державного діяча, начальника Південно-Західної залізниці 1886-1888 років, Міністра шляхів сполучення, Міністра фінансів, графа Сергія Юлійовича Вітте.
     „Це була видатна людина, за час керування якої було побудовано 3 тисячі кілометрів колії на території України, були закладені основи тарифної політики залізничного транспорту, був написаний статут залізниць, що й на сьогодні є базовим для залізниць країн СНД”, - зазначив під час проведення урочистостей начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин.
     Саме під час керівництва Південно-Західною залізницею Сергієм Вітте 120 років тому була споруджена будівля сучасного Управління залізниці. У споруді налічувалися 194 приміщення, а довжина коридорів перевищувала 1 кілометр. Останніми роками будівля реконструюється, відновлюється його первозданний вигляд.
     Історики стверджують, що серед відомих державних діячів важко знайти особистість, яка б одночасно була непересічною, яскравою і суперечливою. Такою як Сергій Вітте. Ця людина пережила запаморочливий злет, піднявшись кар’єрними східцями від третьорозрядного канцелярського чиновника до впливового Міністра фінансів, Голови Ради Міністрів Росії.
     
      Довідково:
     Сергій Юлійович Вітте народився 17 червня 1849 р. в Тіфлісі у багатодітній сім'ї голландців. В 1870 році він здобув освіту у Новоросійському університеті в Одесі, де закінчив фізико-математичний факультет із золотою медаллю.
     У 1875 р. Сергій Вітте почав працювати в службі експлуатації при управлінні Одеського напряму Південно-Західної залізниці. Тут він вивчає обов'язки помічника і начальника станції, контролера, ревізора руху та інше.
     У 1877 р. Сергій Вітте стає начальником руху Одеської залізниці. На ділянці від Одеси до Волочиська він застосував так звану американську систему відправлення потягів. Це коли кожен черговий потяг відправлявся через 15-20 хвилин.
     Сергій Вітте на Південно-Західній залізниці працював з 1880 по 1889 рр. За цей період на залізницях було запроваджено цілий ряд нововведень. Сергій Юльевіч разом з великою адміністративною діяльністю керівника багато зусиль також докладав розробці теоретичних засад експлуатації залізниць. Про розвиток Південно-Західної залізниці в той період, коли ними керував Вітте, свідчить статистика. Якщо у 1880 р. доходи залізниці складали 470 тис. крб., то у 1889 р. – більше 13 млн. крб.
     У березні 1889 р. Сергій Вітте посідає посаду директора Департаменту залізничних справ при Міністерстві фінансів Росії. У лютому 1892 р. його призначають Міністром шляхів. Починаючи з 1903 р. Сергій Вітте займає пост в Кабінеті Міністрів Російської імперії, а з 1905 р. – отримує титул графа та у 1905-1906 роках очолює Раду Міністрів Росії.
     
      Прес-служба Південно-Західної залізниці