Друк
24.12.2010

Укрзалізниця визначила основні пріоритети діяльності галузі на 2011 рік

Основним пріоритетом діяльності Укрзалізниці у 2011 році залишиться підготовка залізничної галузі до перевезень, пов’язаних з проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, — про це заявив перший заступник генерального директора Укрзалізниці Микола Сергієнко під час прес-конференції у м. Києві 24 грудня 2010 року. «У 2011 році передбачено виконати робіт на загальну суму близько 7,3 млрд. гривень, з яких основні – це закупівля пасажирського рухомого складу, будівництво залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро в м. Києві, продовження будівництва пасажирського вокзального комплексу на ст. Дарниця, продовження реконструкції вокзалу ст. Донецьк та інше», — зазначив Микола Сергієнко.

Також триватимуть роботи зі створення національних коридорів для збільшення швидкості поїздів та організація міжрегіональних пасажирських перевезень. На першому етапі заплановано з’єднати швидкісним залізничним сполученням місто Київ з містами проведення матчів ЄВРО-2012 – Харковом, Львовом, Донецьком. Це забезпечить гідний прийом гостей чемпіонату, дозволить інтегрувати залізниці України в систему міжнародних швидкісних залізничних маршрутів.

„У 2011 році на напрямку створення національних коридорів швидкісного руху та організації міжрегіональних пасажирських перевезень Львів–Київ–Полтава–Красноград–Донецьк передбачається модернізувати та відремонтувати 1305,5 км колії; замінити 287 стрілочних переводів; провести електрифікацію на 87 км дільниць, модернізувати 32 тягові підстанції, побудувати 18 шляхопроводів та багато іншого. Необхідні обсяги фінансування становлять 5052,4 млн грн”, — повідомив перший заступник генерального директора Укрзалізниці.

Впровадження швидкісного руху дозволить: забезпечити нову європейську якість пасажирських перевезень, підвищити конкурентоспроможність залізничного транспорту, створити сучасну технічну базу для подальшого розвитку пасажирських перевезень.

Паралельно з цим у 2011 році будуть проводитися роботи з розмежування руху пасажирських та вантажних поїздів, що дозволить підвищити швидкість курсування поїздів та якісні характеристики пасажирського руху і сприятиме зменшенню витрат на утримання колійної інфраструктури.

Подальша електрифікація залізниць, модернізація пристроїв електропостачання, автоматики телемеханіки та зв’язку дозволить підвищити безпеку руху, залізничного транспорту, а також енергоефективність та екологічну безпеку. Комплексна модернізація запланована на залізничному напрямку Полтава – Бурти – Користівка.