Друк
06.04.2021

Південно-Західна залізниця та місцеві органи влади Хмельниччини й Вінниччини домовились про низку заходів з удосконалення приміських пасажирських перевезень

Директор виконавчий регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Артем Миронович здійснив робочі поїздки до Хмельницької та Вінницької областей. У форматі конструктивного діалогу між керівником філії та головами облдержадміністрацій, представниками профільних комітетів і територіальних громад досягнуто важливих домовленостей.

Так, по Хмельницькій області напрацьовано низку заходів, спрямованих на покращення приміських пасажирських перевезень та можливе відновлення приміського сполучення, що призупинене через карантинні обмеження, у тому числі у напрямку Шепетівка – Хмельницький – Кам’янець-Подільський. Цей маршрут через Красилів, Кам’янець-Подільський, Ларгу (Чернівецької обл.) стане не лише зручним для пересадки пасажирів на станції Хмельницький з інших поїздів далекого сполучення, а й удосконалить доступ подорожуючих до туристичного осередку держави Кам’янця-Подільського.

Також учасники зустрічі домовились про відновлення (ремонт) дизель-поїзда, що курсуватиме у цьому напрямку, та продовження маршруту електропоїзда Київ – Жмеринка – Київ до станції Хмельницький. Це дозволить мешканцям Хмельницького та інших населених пунктів області подорожувати залізницею до столиці і у зворотному напрямку в рази дешевше, ніж іншими видами транспорту. Орієнтовна ціна квитка становить 90 грн.

Сторони обговорили важливі питання щодо компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій Під час розмови з головою Вінницької облдержадміністрації та представниками районних рад, а також міських рад та об’єднаних територіальних громад учасники акцентували увагу на створенні зручного та якісного приміського сполучення в межах Вінницької області. Заплановано впровадження маршруту, що з’єднуватиме обласний центр з віддаленими районами і стане доступним та зручним для мешканців області.

Також залізничники відреагували на звернення мешканців села Сербинівці Жмеринського району та інших населених пунктів щодо призначення додаткових електропоїздів на дільниці Жмеринка – Гречани.

Як зазначив директор виконавчий регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Артем Миронович, головною умовою тісної співпраці залізничників та органів обласних, районних держадміністрацій, територіальних громад є розуміння соціально-економічної важливості приміських залізничних перевезень для розвитку регіону, відшкодування коштів за перевезення пільгових категорій населення , зниження розміру ставки податку на земельні ділянки, та тісна співпраця, спрямована на результат та обопільну користь.