Друк
19.05.2020

У І кварталі 2020 року Львівська залізниця отримала лише 6,1 % компенсації за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні

Упродовж І кварталу 2020 року поїздами регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні Західного регіону скористалося 1 млн. 218 тис. пасажирів пільгових категорій. Сума коштів, скерованих залізницею на забезпечення цієї послуги за звітний період становить 30 млн. 694 тис. грн. Втім, органи виконавчої влади у семи областях, які об’єднує Львівська регіональна філія, компенсували лише 1 млн. 895 тис. грн., що становить приблизно 6,1 % від фактично витраченої суми коштів.

 

У приміському сполученні на Львівщині із початку року магістраль надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій на суму 13 млн. 996 тис. грн. У першому кварталі 2020 року було компенсовано лише 643 тис. 500 грн., що становить близько 4,6 % від фактичної суми.

За підсумками січня-березня цього року у Рівненській дирекції залізничних перевезень (Волинська та Рівненська обл.) Львівській магістралі компенсовано за перевезення пільговиків заледве 678 тис. грн. Це приблизно 11,2 % від фактичної суми витрат магістралі за ці послуги, що становить понад 6 млн. грн. На Тернопільщині за звітний період компенсовано близько 334 тис. грн., що становить 5,3% від фактичних витрат (майже 6,3 млн. грн.). Майже 1,4 млн. грн. у 2020 році залізниця витратила на забезпечення пільгових приміських перевезень у Закарпатті. При цьому, за звітний період отримала лише 165 тис. грн. компенсації (12 %).

В Івано-Франківській дирекції залізничних перевезень (Чернівецька та Івано-Франківська обл.), де магістраль у І кварталі цього року сумарно надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій на понад 3 млн. грн., компенсували лише близько 2,5 % (74,5 тис. грн.).

Регіональна філія «Львівська залізниця» продовжує діалог із органами виконавчої влади в областях Західного регіону для налагодження конструктивної співпраці у цьому аспекті, адже відсутність належних компенсаційних виплат за перевезення пасажирів пільгових категорій ускладнює фінансову та матеріально-технічну ситуацію у господарстві приміських пасажирських перевезень магістралі і суттєво обмежує можливості для стабільного та повноцінного забезпечення цієї важливої соціальної послуги.

Довідково. Впродовж минулого року приміськими поїздами регіональної філії «Львівська залізниця» загалом подорожувало 12 млн. 944 тис. пасажирів. Із них правом пільгового проїзду скористалося 5 млн. 778 тис. осіб, що на 771,3 тис. пільговиків більше, ніж у 2018 році.

У 2019-му Львівська регіональна філія надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій у приміських поїздах на загальну суму 124 млн. 862 тис. грн. Але сума компенсацій за забезпечення перевезень пільговиків за підсумками минулого року становить 15 млн. 778 тис. грн., або 12,6 % від фактичних витрат магістралі.