Друк
11.06.2018

Злодії, що викрали 1 км контактного дроту, вивели з ладу електропоїзд та зупинили залізничний рух на самбірському напрямку

У понеділок, 11 червня цього року близько 5:45 год. на перегоні Самбір–Дубляни-Самбірські було виявлено крадіжку контактного дроту марки МФ-100 загальною довжиною близько 1 км. Злочинне втручання сторонніх осіб у роботу магістралі призвело до поломки двох струмоприймачів та вимушеної зупинки електропоїзда № 6132 сполученням Самбір–Стрий.

Інформація про надзвичайний випадок оперативно надійшла диспетчерському апарату магістралі та в правоохоронні органи. Електропоїзд № 6132 продовжив рух лише за допомогою допоміжного локомотива, який прибув на місце події. Окрім нього, внаслідок крадіжки контактного дроту приблизно на 2:50 год. було затримано рух електропоїзда № 6131 та пасажирського поїзда № 50.

Ремонтні бригади оперативно прибули на місце для усунення наслідків крадіжки та відновлення стабільного руху поїздів на цій дільниці. О 9:20 залізничники завершили аварійно-відновлювальні роботи та подали напругу в контактну мережу. Рух поїздів відновлено. Випадок розслідується.

Зауважимо, що кілька тижнів тому схожий випадок залізничники зафіксували на перегоні Дрогобич–Дубляни-Самбірські, де злодії поцупили контактний провід загальною довжиною 555 м. Залізничники занепокоєні ситуацією, що становить пряму загрозу для безпеки руху поїздів і звертають увагу правоохоронців на необхідності посилити співпрацю з метою профілактики та оперативного розкриття злочинів на об’єктах інфраструктури, а також вказують на той факт, що велика кількість випадків крадіжок контактного дроту, що фіксується саме на території обслуговування Самбірської дистанції електропостачання, що може свідчити про злочинну діяльність організованої групи осіб. Торік у господарстві електропостачання регіональної філії «Львівська залізниця» було зафіксовано 10 випадків крадіжок контактного дроту та втручання в роботу пристроїв електропостачання. Загальні збитки від протиправних дій зловмисників склали майже 240 тис. грн.