Друк
22.04.2015

На території Херсонської та Миколаївської областей діятимуть нові тарифи за проїзд у приміських поїздах

З 1 травня 2015 року буде підвищено вартість проїзду пасажирів у поїздах приміського сполучення по Херсонській та Миколаївській областях (Херсонська дирекція залізничних перевезень Одеської залізниці). Тарифи буде збільшено порівняно із діючими зараз  на 30%. Вони не змінювалися із 2013 року.

Вартість проїзду пасажирів у приміському сполученні за новими тарифами погоджена з облдержадміністраціями Херсонської, Миколаївської областей і визначаються залежно від відстані згідно з Правилами перевезень пасажирів.

Після підвищення тарифів, вартість повного квитка в приміському сполученні на території Херсонській дирекції залізничних перевезень   встановлена від 5,40 грн. на перших 5км до 30,50 грн. на 260км залежно від дальності поїздки.

Проїзд для дітей віком від 6 до 14 років, як і раніше, становитиме 75% від вартості проїзду дорослого пасажира, а студенти так само користуватимуться 50% пільгою згідно з чинним законодавством.

Основною причиною перегляду тарифів стало систематичне зростання цін на енергоносії, подорожчання матеріалів тощо, а високий рівень збитковості приміських перевезень не дає можливості залізничникам у повному обсязі виконувати оновлення рухомого складу, підвищувати комфортність та якість обслуговування пасажирів.

Дизель-поїзди серії Д-1 у приміському сполученні експлуатуються 1983 -1986 років випуску. До 2016 року їх зношеність, за умови подовження терміну служби, становитиме 75%. За 2014 та 2015 роки на капітальний та поточний ремонти дизель-поїздів для Херсонської, Миколаївської областях витрачено 19,1млн грн., що становить лише 42% від необхідних витрат, а дефіцит коштів на підтримання у робочому стані рухомого складу у 2014 році становив 50,3 млн. грн., крім цього на розвиток інфраструктури витрачено – 2,3 млн грн., на придбання технологічного обладнання – 4,6млн грн.

Проте, незважаючи на значні витрати та істотні збитки, за минулий рік Одеська залізниця не скасувала жодного приміського поїзда, а навіть ввела новий маршрут Миколаїв-Вантажний – Брилівка через Херсон та подовжила маршрут курсування приміському поїзда Миколаїв-Вантажний – Новий Буг до станції Долинська.