Друк

Вокзал станції Кропивницький

Ст. Кропивницький, 25002,  вул. Поповича, 1,  
м. Кропивницький, Кіровоградська обл.

Довідка: 34-84-20, 30-82-52;

Черговий по вокзалу: 30-82-52;

Сервіс-центр: 30-81-53

 

 

 

В центрі України, там де на зміну лісостепу приходять безкрайні степові простори, розташоване місто Кропивницький - обласний центр.

Кропивницький (до 1924 року — Єлисаветград) — промисловий і культурний осередок у центрі країни; вузол автошляхів, залізнична станція, аеропорт. Кіровоград розташований у межах Придніпровської височини, на берегах ріки Інгул, при впаданні в неї менших річок — Сугоклії та Біянки.

Утворення у середині XVIII  століття міста пов'язане з будівництвом фортеці святої Єлисавети. Місто пережило у середині XIX — на початку XX століть «золоту еру» — розвивалась промисловість, розбудовувалась міська інфраструктура, розквітла культура, зокрема тут був відкритий перший український професійний театр. У 1939 році місто стало центром Кіровоградської області. Нині промисловий комплекс Кіровограда налічує понад 70 підприємств. Місто має розвинену соціальну інфраструктуру, численні заклади освіти й культури зі сталими багатими традиціями. Населення міста — майже 235 тис. осіб.

Воротами міста Кропивницького є залізничний вокзал, розташований у південно-західній частині від історичного центра міста, на вулиці Поповича. Збудований по типовому проекту в 1954 році. Будинок збудовано в еклектичному стилі з використанням елементів стилю класицизму. Є пам'яткою архітектури місцевого значення.

На даний час вокзал Кіровоград є вокзалом 2 класу. До вокзального комплексу входять наступні будівлі та споруди: будівля вокзалу, 1 перонний туалет безкоштовний, перон, платформи. Приймання та відправлення пасажирських і приміських поїздів з вокзалу ст. Кіровоград здійснюється з 1,2 платформ, зі сторони ст. Помічна, ст. Знам'янка.

На першому поверсі вокзалу розміщено 4 квиткові каси та 1 каса Сервіс-центру, довідкове бюро, зала очікування для транзитних пасажирів на 76 місць.

Для пасажирів з обмеженими фізичними можливостями на території вокзалу облаштовані пандуси та позначено маршрути руху, встановлено кнопки виклику в залі Сервіс-центру та зі сторони привокзальної площі біля сходинок, Центральні входи до будівлі вокзалу обладнані пристроєм звукового оповіщення, в наявності піктограми та інформаційні покажчики.