Друк

Вокзал станції Знам'янка

27400,  вул. Калинова, 130,  м. Знам′янка, Кіровоградська обл.

 

Телефони:

Довідкове бюро:
(052-33) 6-27-33

Черговий по вокзалу:
(052-33) 6-35-25

Завідуюча квитковими касами:
(052) 336-54-45 (замовлення спеціальних вагонів для перевезення інвалідів, оформлення групових перевезень)

       У  кожного  населеного  пункту  є  те,  по  чому  воно  відрізняється  серед  інших. Є така візитна картка і у міста Знам’янки, що у Кіровоградській області, - то Чорний ліс та залізниця. Гудки локомотивів та блимання залізничних світлофорів створюють особливий ритм життя міста, а Чорний ліс оберігає його від вітрів і спеки. Місто Знам’янка розташоване за 40 кілометрів від обласного центру на вододілі басейнів річок Інгулу, Інгульця та Тясмина. Це південно- східна частина Кіровоградської області. Знам’янка виникла ще в 1730 році як розкольницька слобода. Це було невелике селище, жителі якого займались, головним чином, теслярним, токарним, меблевим ремеслами. Однак роком заснування Знам’янки, як населеного пункту, вважається 1869 рік, коли тут з’явилась залізнична станція Харково-Миколаївської залізниці. Свою назву одержала від сусіднього села (тепер – Знам’янка Друга).Сьогодні Знам’янка – це місто сплетіння залізниць, ворота півдня України. Це перехрестя залізничних магістралей, які прямують з півночі на південь (Київ-Миколаїв), з півночі на південний схід (Київ-Дніпропетровськ), із сходу на захід Кременчук- Кіровоград). Населення міста Знам’янки складає близько 35 тисяч. Із них 60 % працюють на підприємствах залізничного транспорту: локомотивному депо, станції Знам’янка, колійно машинній станції №63 та ще декількох підприємствах, які обслуговують залізницю.

       Перший вокзал Знам’янка збудовано на станції Знам’янки  - Сортувальна у 1889 році. Він працював до 1954 р., а у 1952 р. було розпочато будівництво нового пасажирського  вокзалу по проекту, замовленому у м. Київ. Будівництво вокзалу велося під керівництвом архітектора Васильєва І.Й. У 1954 р. Новий вокзал Знам’янка  здано в експлуатацію.

       У 2002-2003 р.р., під час будівництва швидкісної траси “Київ - Дніпропетровськ”, виконано повну реконструкцію вокзалу Знам’янка.

       На даний час вокзал ст. Знам’янка є вокзалом 2 класу. Вокзал ст. Знам’янка розташований у східній частині міста Знам’янка Кіровоградської області, та є складовою частиною станції Знам’янка. Сьогодні вокзал станції Знам’янка обслуговуває в середньому на добу понад 2,1 тис. пас.

       Вокзал включає в себе безпосередньо будівлі вокзалу, платного та безкоштовного туалетів, багажного відділення, пасажирський та багажний тонелі, мостову транспортну та тротуар для пасажирів, пасажирські платформи.

       Приймання та відправлення пасажирських і приміських поїздів з вокзалу ст. Знам’янка здійснюється з 3,4,5,10,11 колій, зі сторони ст. Шевченко, ст. Помічна, ст.Долинська, ст. П’ятихатки та ст.Кременчук. Біля кожної колії є низька пасажирська платформа. Для виходу на платформи №2,3, а також до південної частини міста в наявності пішохідний тунель, для технологічних потреб – вантажний тунель.