Друк

Повернення проїзних документів 

Повернення проїзних документів здійснюється відповідно до «Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України».

Повернення платежів за невикористані проїзні документи провадиться в будь-якому пункті продажу проїзних документів залізниць України з пред'явленням у касу повернення платежів проїзного документа та документа, що посвідчує особу.

Касир має право повернути одному пасажиру платежі за 9 невикористаних проїзних документів, незалежно від напрямків та проїзні документи на зворотний проїзд чи на проїзд з пункту пересадки до них.

Якщо пасажир відмовився від поїздки з особистих причин у термін:

- не менше ніж за 24 години до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і плацкарти;

- від 24 до 9 годин до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і 50 відсотків вартості плацкарти;

- менше ніж за 9 годин до відправлення поїзда виплачується повна вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується;

- після відправлення поїзда, але не більше ніж через годину після його відправлення, виплачується 10 відсотків вартості квитка і плацкарти.

Пізніше 1 години після відправлення поїзда, на який оформлено проїзний документ, повернення платежів не проводиться.

У всіх випадках повернення проїзних документів пасажир, крім випадків, що сталися з вини перевізника, вносить плату за послуги (комісійний збір). Кошти, сплачені за послуги, пов'язані з резервуванням місць і продажем проїзних документів, не повертаються, за винятком випадків, коли повернення здійснюється з вини перевізника.

У разі повернення проїзних документів з вини перевізника пасажиру повертаються в повному обсязі кошти, сплачені ним під час придбання проїзного документа, у тому числі за послуги, пов'язані з резервуванням місць.

Якщо сума, що підлягає поверненню після вирахування, є рівною або меншою від плати за послуги з повернення платежів за невикористаний проїзний документ, то плата за послуги з повернення не сплачується.

 

Повернення коштів за проїзні/перевізні документи,

оформлені через канали самообслуговування

 

Повернення платежів за проїзні/перевізні документи, оформлені через канали самообслуговування, може здійснюватися самостійно через інтернет (через особистий кабінет користувача) або через квиткові каси пунктів продажу. Кошти перераховуються на картковий рахунок, з якого була здійснена оплата проїзних документів.

Інформація розміщена на сайті booking.uz.gov.ua закладка «Порядок надання послуг».

Повернення коштів за електронні проїзні/перевізні документи, збережені на електронних носіях (мобільний телефон, компактний персональний комп'ютер тощо), в квиткових касах виконується після їх роздруківки на паперовому носії.

Повернення коштів за резервування місць не здійснюється.


Повернення платежів за проїзні документи,

оплачені у безготівковому порядку

 

Повернення платежів за проїзні документи, оплачені в безготівковому порядку, у тому числі у квитковій касі платіжною карткою через РОS-термінал, провадиться в претензійному порядку за умови попереднього погашення проїзних документів у касі повернення платежів з відміткою про повернення місць для продажу.

При виконанні операції повернення місць пасажиру надається «Акт про повернення проїзних документів, оплата яких була здійснена із застосування платіжних карток»  (далі - акт) у двох примірниках для заповнення необхідної інформації. Один примірник заповненого акту власник платіжної картки повинен залишити у квитковій касі для  активізації. Повернення грошей власнику платіжної картки здійснюється тільки за умови виконання в АСК ПП УЗ операції по активізації акта.

Після повернення проїзних документів представник юридичної чи фізичної особи направляє заяву та проїзні документи перевізнику.

Перевізник в 30-денний строк повинен розглянути заяву та перерахувати заявнику кошти за проїзні документи, оформлені в безготівковому порядку, на рахунок юридичної особи чи картковий рахунок фізичної особи, що їх придбала.