Друк

    Особам з інвалідністю

Для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на вокзалах і станціях АТ «Укрзалізниця» створено належні умови для безперешкодного доступу до об’єктів залізничної інфраструктури (облаштування місць та кімнат відпочинку, залів очікування, туалетних кімнат, квиткових кас, пандусів, кнопок виклику чергових працівників, камер схову, місць для паркування і забезпечення засобами навігації та орієнтування), що можна переглянути на інтерактивній карті, перейшовши за посиланням.

Для обслуговування, супроводження, вирішення питань, пов’язаних з організацією перевезень, на вокзалах і станціях працюють групи з надання допомоги особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення. До складу груп входять працівники медичних пунктів, чергові по вокзалах, старші квиткові касири та інші працівники, які задіяні в обслуговуванні осіб з інвалідністю. Інформація про наявність зазначених груп доводиться до пасажирів по гучномовному зв’язку та візуально на інформаційних стендах і табло.

З 17.01.2019 впроваджено оформлення через мережу Інтернет на сайті booking.uz.gov.ua пільгових проїзних документів для осіб з інвалідністю з підтвердженням дійсності статусу документа, що посвідчує право на пільгу, за допомогою централізованого банку даних з проблем інвалідності Мінсоцполітики. Оформити проїзні документи через мережу Інтернет можуть особи з інвалідністю, які належать до пільгової категорії громадян, що мають право на проїзд залізничним транспортом за пільговою ціною без використання талонів.

 

Загальна інформація елементів доступності для осіб з інвалідністю по вокзалах залізниць України

План-графік здійснення заходів щодо усунення виявлених недоліків, що перешкоджають доступності будівель, приміщень та прилеглої території для осіб з інвалідністю по регіональних філіях та філіях АТ «Укрзалізниця» у 2017-2019 рр. станом на 27.06.2019 року.

 

Інформація про стан доступності для осіб з інвалідністю залізничних вокзалів та станцій АТ «Укрзалізниця».

 

План заходів щодо створення належних умов для доступу осіб з інвалідністю до транспорту та об’єктів залізничної інфраструктури АТ «Укрзалізниця» на 2019-2023 роки.

 

 

Послуги вагона для перевезення осіб з інвалідністю

 

 

Пільги на проїзд залізничним транспортом >>>