Друк

Відповіді на типові питання

Як проїхати від станції А до станції Б?

Наявність вільних місць та вартість проїзду.

За скільки діб до відправлення можна придбати квиток?

Проїзд окремих пільгових категорій громадян на залізничному транспорті.

Умови проїзду студентів навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів.

Порядок перевезення та оформлення проїзду дітей у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД.

Чи можна перевозити у пасажирських поїздах живих  тварин і птахів?

Умови перевезення живих тварин та птахів у внутрішньому сполученні (по території України в поїздах формування АТ «Укрзалізниця».

Умови перевезення живих тварин і птахів у міжнародному сполученні з країнами СНД та при прямуванні по території України в поїздах формування інших залізничних адміністрацій.

Що робити з проїзним документом, якщо пасажир спізнився на поїзд?

Дії  пасажирів у разі заміни складу поїзда (вагона)?

Яка частка вартості проїзного документа повертається,  у разі  пересадки пасажира у вагон (поїзд) іншої категорії, при його поверненні?

Загальні умови повернення проїзних документів.

Як здійснюється повернення коштів за проїзні документи, що були оформлені в касах України, але повернення яких здійснено в касах інозалізниць.

Як повертаються кошти за невикористані проїзні документи оформлені в квиткових касах інозалізниць.

Чи поновлюються втрачені та згублені проїзні документи?

Як діяти у разі коли проїзні документи залишились у проводжаючого?

У яких випадках не стягується плата за послуги?

Яку вагу ручної поклажі допускається перевозити в пасажирському поїзді?

Які речі дозволяється перевозити  понад установлену норму ручної поклажі?

Як перевезти велосипед?

Яка інформація розміщена на проїзних документах?

Якими документами регулюються тарифи на пасажирські перевезення?

Які коефіцієнти індексації застосовуються у внутрішньому сполученні?

Які тарифи застосовуються при обчислені вартості проїзду у міжнародному сполученні з країнами СНД та Балтії?

Тарифи у міжнародному сполученні з країнами Європи.

Чи можливо переоформити проїзний документ?

Чи можливо заміни або переоформити прізвище та ім’я в проїзному документі?

У яких випадках  можливо переоформити дитячий проїзний документ на повний?

У яких випадках не допускається переоформлення?

Посадка по лінії.

Посадка в пасажирський поїзд.

Що входить до обов’язків провідника вагону перед подачею поїзда для посадки та під час посадки, у яких випадках посадка в поїзд (вагон) пасажирів не допускається?

В яких випадках перевірки пасажир може вважатись безквитковим?

Як здійснюється перевірка проїзних документів та документів, що посвідчують особу в поїздах категорії «ІС+»

У яких випадках посадки в поїзд (вагон) пасажирів які прямують у складі організованої групи не допускається?

Де на сайті знайти інформацію щодо порядку оформлення проїзних документів через мережу Інтернет?     

На які поїзди здійснюється оформлення електронного проїзного документа (ЕПД)?

Як повернути проїзний документ оформлений через мережу Інтернет?

Як здійснюється повернення коштів за проїзні документи оплачені у безготівковому порядку?

Як повертаються платежі за проїзні невикористані проїзні/перевізні документи, оформлені через електронні канали зв'язку?

Як дізнатися чи потрібно електронний проїзний документ роздруковувати в касі на бланку встановленого зразку, чи можливо здійснити поїздку без звернення до квиткової каси?

Скільки коштує комплект постільної білизни в поїздах АТ «Укрзалізниця»?

Де і як можна відправити багаж?

Чи можна перевезти залізницею власний автомобіль?

Як надається медична допомога у пасажирських поїздах?

Якою має бути температура у вагонах?

 

 

Як проїхати від станції А до станції Б?

Пропонуємо скористатися розкладом руху поїздів https://www.uz.gov.ua/passengers/timetable/.

 

Наявність вільних місць та вартість проїзду.

Наявність вільних місць та вартість проїзду ви можете дізнатися на сайті  http://booking.uz.gov.ua/.

 

За скільки діб до відправлення можна придбати квиток?

Оформлення проїзних документів, у тому числі електронних, здійснюється від 45-0 діб (на окремі поїзди 60 діб і 30 діб) до відправлення поїзда.  На поїзди категорії «Регіональний поїзд» від 10-0 діб до відправлення поїзда.

 

Проїзд окремих пільгових категорій громадян на залізничному транспорті. 

Особам, яким пільги надані законодавством України, знижка з вартості квитка та плацкарти надається при проїзді в межах України і тільки у вагонах перевізників України. При проїзді по території України у вагонах, які належать іноземним залізничним адміністраціям (залізницям) та перевізникам інших держав, знижка надається тільки щодо вартості квитка, плацкарта сплачується повністю.

При проїзді у вагонах суб'єктів господарювання України за межі України осіб, яким пільги надані законодавством України до держав СНД та Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Естонської Республіки, знижка з вартості квитка надається до прикордонної станції України, а з вартості плацкарти - на весь шлях прямування.

Особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю, можуть користуватись пільгою тільки при супроводженні особи з інвалідністю  чи дитини з інвалідністю.

Дозволяється оформлення пільгового проїзного документа тільки для супровідника, якщо вік дитини з інвалідністю менше 6 років і дитина прямує із супровідником без проїзного документа.

Перелік пільгових категорій наведено у Додатку 2 до Правил перевезення пасажирів.

Знижка з вартості проїзду за відповідними документами, що засвідчують право на пільги у період з 1 жовтня по 15 травня, надається при оформленні проїзних документів на дату відправлення не раніше 1 жовтня і не пізніше 15 травня.

Якщо пасажир до 24 години 15 травня не прибув на станцію призначення, то пільговий проїзний документ зберігає свою дійсність до прибуття пасажира на станцію призначення.

Оформлення пільгового проїзного документа зі станції пересадки на дату пізніше 15 травня не дозволяється.

 

 

 Умови проїзду студентів навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 05.04.1999  N 541 «Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України» передбачено, що пільговий проїзд у поїздах міжміського сполучення студентам та учням оформляється  в разі, коли статус студента (учня) підтверджується даними, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, створеній відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13. 07. 2011  N 752 «Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти»).

Зразки студентських та учнівських квитків, затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 10 грудня 2003 р. N810 «Про затвердження студентського та учнівського квитків державного зразка».

Зауважимо, що оформлення проїзду студентам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів зі знижкою вартості проїзду (квитка та плацкарти) 50 % здійснюється у внутрішньому сполученні у загальних, плацкартних вагонах, вагонах 2-го та 3-го класу всіх категорій поїздів та всіх вагонах регіональних поїздів.

При проїзді по території України у поїздах формування інозалізниць знижка надається тільки з вартості квитка, вартість плацкарти сплачується на загальних підставах.

 

Порядок перевезення та оформлення проїзду дітей у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД.

 Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України встановлено, що у внутрішньому сполученні дитина віком до 6 років, якщо вона не займає окремого місця, перевозиться з дорослим пасажиром безплатно без придбання проїзного документа.  При прямуванні з одним дорослим пасажиром більше однієї дитини до 6 років пасажир повинен додатково придбати дитячий проїзний документ на кожне місце, займане дітьми.

Перевезення дитини від 6 до 14 років та дитини віком до 6 років, для якої супровідник бажає мати окреме місце, здійснюється за дитячими проїзними документами.

Вік дитини, що дає право на знижку вартості проїзду, визначається на день від'їзду.

Діти до 14 років допускаються до перевезення в пасажирських поїздах тільки в супроводі дорослих.  Пасажир, який перевозить дитину до 14 років, повинен мати документ, який підтверджує вік дитини, і надавати його особам, які контролюють, під час посадки в поїзд та на шляху прямування.

Вартість проїзду дітей віком від 6 до 14 років становить 75% від вартості проїзду дорослого пасажира (повного проїзного документа).

У міжнародному сполученні з країнами СНД та Балтії та по території України у поїздах формування інозалізниць, діти віком до 5 років, якщо не займає окремого місця перевозяться безкоштовно. Для зайняття окремого місця дитиною до 5 років необхідно придбати дитячий проїзний документ.

Для кожної дитини віком від 5 до 10 років необхідно придбати проїзний документ за дитячим тарифом. Для дітей віком старше 10 років проїзд оформлюється за повним тарифом.

Діти до 10 років без супроводження дорослих до проїзду у пасажирських поїздах не допускаються.

 Чи можна перевозити у пасажирських поїздах живих  тварин і птахів?

Умови перевезення живих тварин та птахів у внутрішньому сполученні (по території України в поїздах формування АТ «Укрзалізниця»

Відповідно до положень «Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України», затверджених наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 27.12.2006 № 1196 (зі змінами), зареєстрованими в Мін’юсті 04.04.2007 за № 310/13577,

Пасажир має право перевозити при собі дрібних кімнатних тварин, які не створюють загрозу оточуючим (собак малих порід, котів, птахів тощо), у поїздах та вагонах усіх категорій (крім вагонів типів "СВ" та "М") у спеціальних засобах для перевезення (клітка, контейнер, ящик, ємність або інша тара жорсткої конструкції), що унеможливлюють пошкодження чи забруднення вагона. Перевезення має здійснюватися на місцях, передбачених для розміщення ручної поклажі (у вагонах нічних поїздів - під полицею або на полиці поруч з пасажиром, у вагонах з місцями для сидіння - на руках у пасажира або під місцями для сидіння).

Перевезення дрібних кімнатних тварин без спеціальних засобів для перевезення не допускається.

Собаки великих порід (вище ніж 45 см у холці) за наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив'язки) перевозяться в окремому купе купейного вагона не більше двох особин. При цьому пасажир зобов'язаний оплатити вартість проїзних документів за кількістю незайнятих місць у купе за повним тарифом, крім випадків, якщо цей пасажир належить до осіб, пільги яких визначено законодавством України.

Перевезення дрібних кімнатних тварин, які не створюють загрозу оточуючим (собак малих порід, котів, птахів тощо), у вагонах більш високого класу типу "СВ" та "М" дозволяється за умови викупу усіх незайнятих місць та розміщення тварини у спеціальних засобах для перевезення.

У разі відсутності у перевізника можливості оформити проїзд в окремому купе для перевезення тварин таке перевезення не дозволяється.

У регіональних поїздах собаки великих порід (вище ніж 45 см у холці) перевозяться в крайніх тамбурах першого й останнього вагонів під наглядом супровідника, а дрібні кімнатні тварини розміщуються у спеціальних засобах для перевезення (не більше двох особин) на місцях, призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння.

Дрібні кімнатні тварини та кімнатні декоративні птахи (не більше двох особин) перевозяться в ящиках, корзинах, клітках або контейнерах із водонепроникним абсорбуючим дном (не більше одного місця ручної поклажі), розміщуються на місцях, призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння.

Собаки великих порід (вище ніж 45 см у холці, не більше одного) перевозяться за наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив'язки).

Свійська птиця (кури, індики, гуси, качки, цесарки, перепілки, голуби тощо) допускається до перевезення лише в загальних вагонах місцевих поїздів та в регіональних поїздах у спеціальних засобах для переміщення (не більше одного місця ручної поклажі), розміри яких не перевищують розмірів, передбачених для ручної поклажі.

Наявність оформленого належним чином ветеринарного документа для собак, дрібних кімнатних тварин та кімнатних декоративних птахів є обов'язковою.

Плата за перевезення живих тварин (собак, котів та птахів) при пасажирі у пасажирських вагонах сплачується за особину чи місце за тарифом на перевезення багажу як за 20 кг, оформлення перевезення здійснюється за багажною квитанцією.

Особам з інвалідністю з порушеннями зору у разі пред'явлення документа, що посвідчує право на пільгу, дозволяється провозити із собою собаку-поводиря у вагонах усіх категорій без додаткової оплати, при цьому власник собаки-поводиря має забезпечити наявність намордника. Собака-поводир повинен знаходитись поруч з пасажиром, якого супроводжує, та утримуватись на короткому повідку (ланцюжку або ремінній прив'язці).

В усіх випадках пасажир забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час перевезення тварин, у разі порушення яких забезпечує їх усунення.

У разі виникнення непередбачуваних ситуацій, пов'язаних із перевезенням тварин та птахів, перевізник уживає необхідних заходів для їх урегулювання.

Умови перевезення живих тварин і птахів у міжнародному сполученні з країнами СНД та при прямуванні по території України в поїздах формування інших залізничних адміністрацій.

Згідно з параграфами § 3 та 4 статті 13 Угоди між залізничними адміністраціями держав-учасників співдружності незалежних держав. Грузії, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Естонської Республіки про особливості застосування окремих норм угоди про міжнародне пасажирське сполучення  (УМПС) – ОЗ УМПС,  пасажир має право перевозити при собі кімнатних тварин (собак, кішок, птахів), при наявності відповідних  ветеринарних документів, у спеціальній тарі за рахунок норми ручної поклажі на місцях, призначених для розміщення ручної поклажі.

Собаки, не поміщенні в спеціальну тару, при наявності намордника і ремінної пов’язки повинні перевозитися в окремому купе купейного вагона (не більше двох). При цьому пасажир зобов’язаний сплатити вартість проїзних документів за повним тарифом по кількості  незайнятих місць у купе, окрім  місць, зайнятих дітьми або пасажирами, що мають право на проїзд за пільговим тарифом, проїзд яких сплачено згідно з правом на пільгу.

За відсутності у перевізника можливості надання окремого купе для перевезення тварин, таке перевезення не допускається

Додаткова плата за перевезення кімнатних тварин не стягується.

У поїздах ЗАТ «Азербайджанська залізниця» дозволяється перевезення кімнатних тварин (собак, кішок, птахів) тільки в окремому купе в купейних вагонах, при цьому пасажир зобов’язаний сплатити вартість проїзних документів за повним тарифом по кількості незайнятих місць у купе, крім місць, зайнятих дітьми, проїзд яких сплачено за дитячим тарифом.

Пасажирам з вадами зору дозволяється перевозити при собі собак-поводарів у вагонах будь-якої категорії (класів) без додаткової оплати місць.

Собака-поводир перевозиться на коротких ремінних прив’язках без намордника та повинна знаходитись поруч з пасажиром якого вона супроводжує.

 

Що робити з проїзним документом, якщо пасажир спізнився на поїзд?

Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України визначено, що у разі запізнення на поїзд з особистих причин, пасажир має право повернути невикористаний проїзний документ після відправлення поїзда, але не більше ніж через годину після його відправлення, то виплачується 10 відсотків вартості квитка і плацкарти. У всіх випадках повернення проїзних документів  вносить плату за послуги (комісійний збір), кошти сплаченні за послуги резервування місць та продажем проїзних документів, не повертаються, за винятком випадків повернення з вини перевізника.

У разі відміни поїзда, зазначеного в проїзному документі, або його запізнення до відправлення з пункту відправлення пасажирів більше ніж на одну годину, ненадання пасажиру місць, зазначених у проїзному документі, запізнення пасажира на поїзд з пункту пересадки з вини перевізника і відмови пасажира при цьому скористатися іншими місцями чи поїздом для повернення платежів пасажир повинен пред'явити проїзні документи для відмітки «Проїзний документ не використаний повністю з вини перевізника» уповноваженому представнику перевізника.

На підставі цієї відмітки пасажиру виплачується повна вартість проїзного документа, у тому числі з платою за послуги з продажу (комісійний збір) та резервування місць. Плата за послуги з повернення проїзного документа (комісійний збір) не здійснюється.

У разі повернення проїзних документів з вини перевізника пасажиру повертаються в повному обсязі кошти сплачені ним під час придбання проїзного документа, у тому числі за послуги, пов’язані з резервуванням місць.

Розгляд питання про повернення вартості проїзду невикористаних проїзних документів без пред’явлення до каси їх оригіналів не здійснюється.

Зауважимо, що Правилами встановлено, що у разі запізнення пасажира в пункт пересадки з вини перевізника (запізнення або відміна погодженого поїзда) і на бажання продовжити поїздку перевізник повинний відправити пасажира без стягнення плати наступним поїздом, щоб пасажир прибув на станцію призначення з найменшим запізненням.

Якщо пасажир або група пасажирів під час поїздки до пункту пересадки виявлять, що поїзд запізнюється, то вони повинні повідомити провідника (стюарда) вагона або машиніста дизель - чи електропоїзда про пересадку в певному пункті. Провідник вагона (стюард, машиніст) попереджає станцію пересадки про наявність у поїзді таких пасажирів для вжиття заходів щодо затримки поїзда або відправлення їх іншим поїздом.

На цей час законодавством України не визначений порядок  компенсування за запізнення поїзда, крім вищевказаних випадків.

 

Дії  пасажирів у разі заміни складу поїзда (вагона).

У разі виявлення технічної несправності вагона або небезпечних захворювань у пасажирів та інших причин, що унеможливлюють подальше прямування вагона та спричиняють його відчеплення, начальник поїзда повинен розмістити пасажирів на вільні місця у вагонах цього самого поїзда, у тому числі й у вагонах вищої категорії.

У разі відміни поїзда або заміни його на поїзд іншої категорії зі станції формування (обороту) чи на шляху прямування начальник поїзда та начальник вокзалу (станції) повинні організувати пересадку пасажирів до вагонів іншого поїзда.

 

Яка частка вартості проїзного документа повертається,  у разі  пересадки пасажира у вагон (поїзд) іншої категорії, при його поверненні?

У разі пересадки пасажирів до поїзда, що наданий для заміни, провідники (стюарди) на проїзних документах зобов'язані зробити відмітку про категорію поїзда та категорію (клас) вагона, в якому фактично прямує пасажир. У цьому випадку пасажиру повертається різниця коштів між фактично сплаченою вартістю проїзду, що зазначено у проїзному документі та вартістю проїзду у відповідній категорії поїзда та вагона, де фактично здійснювалась поїздка.

 

Загальні умови повернення проїзних документів

У касах АТ «Укрзалізниця» повертаються платежі за невикористані проїзні документи, оформлені в Україні.

У разі якщо пасажир відмовився від поїздки з особистих причин в термін:

не менше ніж за 24 години до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і плацкарти (утримуються комісійний збір та послуга повернення - до 50 грн);

від 24 до 9 годин до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і 50 відсотків вартості плацкарти;

менше ніж за 9 годин до відправлення поїзда виплачується повна вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується;

після відправлення поїзда, але не більше ніж через годину після його відправлення, виплачується 10 відсотків вартості квитка і плацкарти.

У всіх випадках повернення проїзних документів пасажир, крім випадків, що сталися з вини перевізника, вносить плату за послуги (комісійний збір). Кошти, сплачені за послуги, пов'язані з резервуванням місць і продажем проїзних документів, не повертаються, за винятком випадків, коли повернення здійснюється з вини перевізника.

У разі повернення проїзних документів з вини перевізника пасажиру повертаються в повному обсязі кошти, сплачені ним під час придбання проїзного документа, у тому числі за послуги, пов'язані з резервуванням місць.

 

Як здійснюється повернення коштів за проїзні документи, що були оформлені в касах України, але повернення яких здійснено в касах інозалізниць?

 

Повернення платежів за повністю невикористані проїзні документи, оформлені в Україні, але погашені в інших країнах, проводиться з урахуванням часу пред'явлення проїзних документів для погашення, за умови пред'явлення в касу повернення проїзного документа та допоміжного бланка або проїзного документа з відміткою про погашення протягом 180 днів з дня пред'явлення проїзного документа для погашення.

 

 

Як повертаються кошти за невикористані проїзні документи оформлені в квиткових касах інозалізниць?

 

У разі пред'явлення проїзних документів на поїзди, які відходять зі станцій залізниць України, але оформлених в інших країнах, станція повернення платежів зобов'язана зробити відмітку на проїзному документі про припинення його дійсності та повернути місця, зазначені в ньому, для продажу.

На проїзному документі зазначається також інформація про повернення місць для загальної реалізації. Проїзний документ з відміткою чи допоміжним бланком повернення місць, оформленим електронним способом, видається пасажиру для отримання платежів у країні, де оформлено проїзний документ.

 

 

Чи поновлюються втрачені та загублені проїзні документи?

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1997 № 252 «Про Порядок обслуговування громадян залізничним транспортом» та Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України  визначено, що загублені та викрадені проїзні документи не поновлюються.

Утрачені безплатні чи пільгові проїзні документи не поновлюються.

Винятком, є посадочні документи, оформленні через електронні канали зв’язку. У цьому випадку пасажир має можливість здійснити повторно  роздруківку посадочного документа в особистому кабінеті користувача, при умові, що даний посадочний документ попередньо не був роздрукований на бланку проїзного документа встановленого зразку.

Як діяти у разі коли проїзні документи залишились у проводжаючого?

Якщо проїзні документи пасажира після відправлення поїзда залишилися в особи, яка його проводжала, останній негайно, але не пізніше ніж через одну годину з моменту відправлення поїзда, повинен пред'явити їх начальнику станції (вокзалу), який коштом того, хто проводжає, дає телеграму (телефонограму) начальнику поїзда. На підставі телеграми начальником поїзда оформляються проїзні документи на весь шлях прямування.

Проїзні документи, пред'явлені особою, яка проводжала пасажира, гасяться штемпелем «Дійсність проїзного документа припинена по станції...».

Погашені проїзні документи повертаються тому, хто проводжає. Повернення платежів за вдруге придбані проїзні документи здійснюється тільки за заявою до перевізника за умови пред'явлення погашених і вдруге придбаних проїзних документів.

Погашення проїзних документів, пред'явлених пізніше ніж через одну годину після відправлення поїзда, не здійснюється.

 

У яких випадках не стягується плата за послуги?

Плата за послуги (комісійний збір) з оформлення (переоформлення) проїзних документів не стягується, якщо вартість проїзду (сума квитка і плацкарти), у тому числі пільгового, є меншою від розміру плати за послуги з оформлення або переоформлення.

Плата за послуги з оформлення (переоформлення), повернення (комісійний збір) не здійснюється за проїзні документи, оформлені в обмін на талони, - безплатно або зі знижкою вартості проїзду.

За проїзні документи, оформлені зі знижкою вартості проїзду за посвідченнями (без талонів), плата за послуги з оформлення (переоформлення), повернення стягується на загальних підставах.

 

 

Яку вагу ручної поклажі допускається перевозити в пасажирському поїзді?

 

До ручної поклажі належать предмети і речі незалежно від виду упакування, що легко переносяться і за своїми розмірами без труднощів розміщаються у вагонах на місцях, що призначені для розміщення ручної поклажі. Кожний пасажир має право безплатно перевозити з собою у вагоні ручну поклажу вагою до 36 кг на повний, пільговий, дитячий, у тому числі безплатний проїзний документ, якщо її розмір за сумою трьох вимірів не перевищує 200 см.

Пасажир має право перевозити ручну поклажу в усіх категоріях вагонів та поїздів загальною вагою до 50 кг. Ручна поклажа до 36 кг включно перевозиться безплатно, перевищення до 14 кг оплачується за тарифом перевезення багажу.

Ручна поклажа, загальна вага якої перевищує 50 кг, до перевезення у пасажирських вагонах не допускається.

 

 

Які речі дозволяється перевозити  понад установлену норму ручної поклажі?

Кожний пасажир має право безоплатно перевозити при собі понад установлену норму ручної поклажі портфель, дамську сумку, лижі та палиці до них, сноуборд, вудлища, фотоапарат, відеокамеру та інші дрібні речі, які за своїми розмірами можуть бути розташовані у вагоні на місцях, призначених для ручної поклажі.

Дозволяється перевозити при собі за рахунок норми ручної поклажі пасажира дитячі коляски (при проїзді дитини).

Як перевезти велосипед?

Перевезення велосипедів у купейних та плацкартних вагонах нічних швидких та пасажирських поїздів здійснюється у розібраному та впакованому стані за умови, що вони можуть вільно розміщуватись на місцях, передбачених для перевезення ручної поклажі.

У вагонах регіональних поїздів на місцях, спеціально обладнаних для розміщення велосипедів, перевезення велосипедів здійснюється з обов'язковою оплатою як за 20 кг багажу, що оформлюється квитанцією за формою ЛУ-12а чи перевізним документом, оформленим електронним способом.

Пасажир забезпечує збереження велосипедів під час перевезення.

У поїздах категорій "Інтерсіті" та "Інтерсіті+" перевезення велосипедів не дозволяється за відсутності технічних умов (місць) для їх розташування у вагоні.

Разом з тим перевезення велосипедів у поїздах категорії «Інтерсіті» та «Інтерсіті+» допускається лише за умови виконання пасажиром наступних умов перевезення:

велосипед (не більше одного) повинен бути у розібраному та впакованому стані;

за сумою трьох вимірів не перевищувати 200 см, спільно з ручною поклажею не перевищувати 36 кг, та вільно розміщуватись на місцях, передбачених для перевезення ручної поклажі.

 

Яка інформація розміщена на проїзних документах?

На проїзних документа, оформлених у вагони з нумерованими місцями  зазначається номер та дата відправлення поїзда, номер вагона, його категорія та номера місць,  маршрут прямування пасажира, категорія поїзда, службовий рядок, тарифний рядок, додаткові платні послуги (постіль, напій тощо).

 

Якими документами регулюються тарифи на пасажирські перевезення?

Тарифи на перевезення пасажирів встановлюються відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)». Згідно із зазначеною постановою Мінінфраструктури введено в дію наказ Міністерства інфраструктури від 20.04.2018 № 184 «Про затвердження Тарифів на перевезення пасажирів, багажу і  вантажобагажу  залізничним  транспортом у внутрішньому сполученні», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.05.2018 за № 577/32029.

 

Які коефіцієнти індексації застосовуються у внутрішньому сполученні?      

Ставки квитка і плацкарти у внутрішньому сполученні диференційовані  залежно від дальності поїздки, категорії поїзда та вагона. До вартості квитка і плацкарти застосовуються коефіцієнти індексації тарифного регулювання за календарними періодами року (13 періодів), коефіцієнти зниження – 0,9 (по вівторках та середах) та підвищення – 1,1 (по п’ятницях та неділях) за днями тижня. Крім того, залежно від рівня сервісних послуг у поїзді (вагоні) застосовуються коефіцієнти фірмовості.

До складових вартості проїзного документа включається вартість квитка, плацкарти, податок на додану вартість, страховий збір (страховий  платіж), плата за продаж проїзного документа (комісійний збір) та може включатися за бажанням пасажира плата за користування комплектом постільних речей та інші послуги, що надаються суб’єктом господарювання.

Інформація розміщена за посиланням https://uz.gov.ua/passengers/carriage_rules.

         

Які тарифи застосовуються при обчислені вартості проїзду у міжнародному сполученні з країнами СНД та Балтії?

 

При обчислені вартості проїзду до країн СНД між залізничними адміністраціями застосовується міждержавний пасажирський тариф (далі – МДПТ), який має обов’язкову силу для залізниць, пасажирів, відправників та отримувачів багажу та вантажобагажу.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 №1548, наказом Міністерства транспорту та звʼязку України від 19.03.2008 № 306 «Про встановлення Тарифів на перевезення пасажирів, багажу та вантажобагажу залізничним транспортом у міжнародному сполученні» (зі змінами), зареєстрованим Міністерством юстиції України  21.03.2008 за № 238/14929, встановлено тарифи, які застосовуються для обчислення вартості проїзду пасажирів, перевезення багажу і вантажобагажу по території України при проїздках у країни СНД, а також Латвію, Литву, Естонію лініями залізниць, включених у постійну експлуатацію.

Тарифи на перевезення диференційовані в залежності від відстані поїздки, категорії поїзда та вагона. До базової вартості квитка і плацкарти застосовуються коефіцієнти індексації за календарними періодами року.

Тарифи затверджені у тарифній валюті (швейцарський франк). Під час їх розрахунку застосовується офіційний курс гривні до швейцарського  франка, що діє на дату оплати послуг, встановлений Національним банком України.

 Тарифи у міжнародному сполученні з країнами Європи.

Для міжнародного сполучення Схід-Захід установлені тарифи, які затверджені наказом Міністерства інфраструктури України від 23.10.2012 № 633, зареєстровані Міністерством юстиції України 01.11.2012 за № 1834/22146. Ці Тарифи, є граничними та застосовуються під час обчислення вартості квитка за проїзд пасажирів територією України, перевезення багажу і вартості плацкарти у вагонах України (за весь шлях прямування).

Тарифи на перевезення пасажирів диференційовані  залежно від відстані поїздки, категорії поїзда і вагона та виражені в євро.

Знижки від вартості квитка та плацкарти на поїзди, напрямки, дні тижня, а також періоди року встановлюються відповідно до протоколів міжнародних нарад, угод, договорів тощо.

Під час розрахунку застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений Національним банком України на дату оплати послуг. 

Чи можливо переоформити проїзний документ?

Пасажир може за наявності вільних місць переоформити проїзний документ на поїзд, який відходить раніше, у вагон вищої (нижчої) категорії, або здійснити заміну місць, указаних у проїзному документі, на місця будь-якого вагона такої самої категорії.

Переоформлення здійснюється в квиткових касах, якщо до відправлення поїзда, на який переоформлюються проїзні документи, не більше 24 годин.

За переоформлення проїзних документів здійснюється плата, установлена суб'єктом господарювання.

При переоформленні проїзних документів вартість проїзду перераховується відповідно до нових умов поїздки. Якщо вартість проїзного документа, розрахованого за новими умовами, є вищою від попередньої, пасажиром сплачується різниця вартості. Якщо вартість нових проїзних документів є меншою від вартості проїзних документів, що переоформляються, пасажиру повертається різниця у вартості проїзду.

 

Чи можливо заміни або переоформити прізвище та ім’я в проїзному документі?

 

Переоформлення проїзних документів зі зміною прізвища та імені пасажира не допускається.

 

У яких випадках  можливо переоформити дитячий проїзний документ на повний?

Переоформлення дитячого проїзного документа на проїзний документ повної вартості дозволяється тільки в разі, якщо на дату відправлення поїзда дитині виповнилося 14 років. Зміна прізвища та імені не допускається.

 

У яких випадках не допускається переоформлення?

Переоформлення проїзних документів зі зміною прізвища та імені пасажира не допускається.

Не здійснюється переоформлення проїзного документа (повного, пільгового, дитячого чи групового) зі зміною станції призначення (відправлення), оформленого за безготівковим розрахунком, сплаченого з використанням платіжної картки, оформленого через Інтернет.

 

Посадка по лінії.

Поїздка пасажира повинна розпочинатися від станції, вказаної у проїзному документі. У випадку, якщо пасажир здійснив посадку в поїзд на проміжній станції за маршрутом прямування поїзда, він має право на зайняття місця, зазначеного в проїзному документі.

 

Посадка в пасажирський поїзд.

Посадка в поїзд осіб, що здійснюють поїздку за повними, пільговими, у тому числі безплатними та груповими, проїзними документами, здійснюється за умови наявності проїзного документа та документа, що посвідчує особу (паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзного документа для виїзду за кордон особи, яку визнано біженцем, та особи, яка потребує додаткового захисту, довідки про звернення за захистом в Україні, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, картки мігранта, посвідчення біженця, проїзного документа біженця, паспортного документа іноземця та особи без громадянства), для пасажирів пільгових категорій - додатково оригіналу документа, що підтверджує право на пільговий проїзд.

Посадка в поїзд дітей віком до 16 років здійснюється за пред'явленням документів, що посвідчують вік дитини (свідоцтва про народження дитини, нотаріально завіреної копії свідоцтва про народження дитини, паспорта одного із батьків, у якому є запис про дитину, паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон).

Під час групових перевезень керівник групи зобов'язаний пред'явити проїзні документи та список, завірений згідно з вимогами пункту 4.6 розділу 4 цих Правил у квитковій касі, а провідник (стюард) - перевірити відповідність пред'явлених пасажирами документів, які посвідчують особу, завіреним спискам.

Військовослужбовці (у період проходження строкової військової служби) здійснюють посадку в поїзд за пред'явленням військового квитка.

Для осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, при проїзді їх до місця проживання документом, що засвідчує особу, є довідка про звільнення.

 

Що входить до обов’язків провідника вагону перед подачею поїзда для посадки та під час посадки, у яких випадках посадка в поїзд (вагон) пасажирів не допускається?

 

Провідник (стюард) вагона зобов'язаний перед подачею поїзда для посадки пасажирів вивісити трафарет та порядковий номер вагона, а після зупинки вагона - своєчасно відкрити двері та розпочати посадку пасажирів, перевіряючи проїзні документи, їх відповідність даті відправлення поїзда, номеру поїзда і вагона, відповідність ваги і розмірів ручної поклажі встановленим нормам, а в разі потреби - перевізні документи про оплату ручної поклажі, що перевозиться разом з пасажиром.

Перевіряється також наявність оригіналів документів на право пільгового або безплатного проїзду.

Пасажири без проїзних документів чи з недійсними проїзними документами, з прізвищем та іменем у проїзному документі, які не відповідають даним документа, що посвідчує особу (за винятком допущених описок не більше трьох знаків), без документів, що посвідчують особу, з ручною поклажею більше встановлених норм та з перевищенням розмірів, установлених для ручної поклажі, у вагон не допускаються.

 

В яких випадках перевірки пасажир може вважатись безквитковим?

 

У разі виявлення під час перевірки у поїзді пасажира без проїзного документа та документів, які посвідчують особу, а також документів, що підтверджують право на пільговий проїзд, пасажира з недійсним проїзним документом, з прізвищем та іменем (за винятком допущених описок не більше трьох знаків) у проїзному документі, які не відповідають даним документа, що посвідчує особу, він уважається безквитковим і повинен сплатити штраф та оплатити проїзд від станції посадки до станції призначення. У разі відмови від сплати штрафу та вартості проїзду пасажир повинен залишити поїзд на найближчій станції для подальшого оформлення вартості проїзду та протоколу про адміністративне правопорушення в установленому порядку із залученням представників правоохоронних органів.

 

Як здійснюється перевірка проїзних документів та документів, що посвідчують особу в поїздах категорії «ІС+»

 

При проїзді в поїзді категорії "Інтерсіті+" (ІС+) перевірка проїзних та перевізних документів, документів, що посвідчують особу, та документів, що надають право на пільги, може здійснюватися після посадки пасажирів у поїзд.

 

 

У яких випадках посадки в поїзд (вагон) пасажирів які прямують у складі організованої групи не допускається?

 

Під час групових перевезень пасажири з документами, що посвідчують особу, дані яких не відповідають завіреним квитковою касою спискам, у вагон не допускаються.

Де на сайті знайти інформацію щодо порядку оформлення проїзних документів через мережу Інтернет?      

Інформація щодо Порядку надання послуг з оформлення/повернення проїзних/перевізних документів у пасажирських перевезеннях та супутніх послуг через Веб-сайт Укрзалізниці booking.uz.gov.ua розміщена для ознайомлення користувачів сайта та доступна за посиланням: http://booking.uz.gov.ua/i/booking.manual.uk.pdf.

 

На які поїзди здійснюється оформлення електронного проїзного документа (ЕПД)?

Детальна інформація за посиланням: https://uz.gov.ua/passengers/reservation_purchase_travel_documents.

Як повернути проїзний документ, оформлений через мережу Інтернет?

Повернення проїзного документа, оформленого через Інтернет здійснюється на сайті booking.uz.gov.ua або в квитковій касі АТ «Укрзалізниця».

Повернення електронного проїзного документа (ЕПД) та/або Бланка замовлення, оформленого через мережу Інтернет та оплаченого банківською платіжною карткою міжнародних платіжних систем (наприклад, Visa, Мastercard) здійснюється на сайті booking.uz.gov.ua через особистий кабінет користувача за умови, якщо проїзний документ попередньо не був роздрукований в квитковій касі АТ «Укрзалізниця».

 

Детальна інформація  за посиланням: https://booking.uz.gov.ua/cabinet/return_ticket.

 

Для повернення ЕПД необхідно скористатися вкладкою «Повернення квитка» та заповнити наступні поля:

UID – унікальний ідентифікатор замовлення (20-ти значний код, що починається з трьох нулів і латинської літери В (всі літери великі і латинські);

Фіскальний номер квитанції (номер розміщений у правому верхньому куті документа – навпроти буквеного позначення ФК);

Ім’я та прізвище особи, для якої було оформлено документ;

Обрати опцію «Повернути квиток».

 

 

Як здійснюється повернення коштів за проїзні документи оплачені у безготівковому порядку?

Повернення платежів за проїзні документи, оплачені у безготівковому порядку юридичними особами, проводиться перевізником в претензійному порядку за умови попереднього погашення проїзних документів у касі повернення платежів з відміткою про повернення місць для продажу.

 

 

Як повертаються платежі за проїзні невикористані проїзні/перевізні документи, оформлені через електронні канали зв'язку?

 

Повернення платежів за невикористані проїзні/перевізні документи, оформлені через електронні канали зв'язку, здійснюється:

пасажиром самостійно через електронні канали зв'язку до відправлення поїзда, зазначеного у проїзному/перевізному документі;

після відправлення поїзда, але не пізніше однієї години з моменту його відправлення через квиткові каси пунктів відправлення.

В інших випадках розгляд питання про повернення платежів за невикористані проїзні/перевізні документи, оформлені через електронні канали зв'язку, здійснюється перевізником у претензійному порядку.

Кошти за невикористані проїзні/перевізні документи повертаються на рахунок власника платіжної картки.

Повернення платежів за електронні проїзні/перевізні документи, збережені на електронних носіях, у квиткових касах здійснюється після їх роздруківки пасажиром на паперовому носії.

 

Як дізнатися чи потрібно електронний проїзний документ роздруковувати в касі на бланку встановленого зразку, чи можливо здійснити поїздку без звернення до квиткової каси?

При оформленні проїзду через Інтернет перед здійсненням оплати інформація щодо ознаки оформлення посадочного документу або бланку замовлення відображається у кошику:

         1.  Посадочний документ

 

 

         2.  Бланк замовлення

 

Інформація про оформлення саме бланку замовлення надається користувачу в процесі покупки перед здійсненням оплати. Також в попередженні, яке надходить користувачу, пропонується звернути увагу на режим роботи квиткових кас міста, де саме мають бути роздруковані проїзні документи. При цьому рекомендовано звернутись за посиланням: https://www.uz.gov.ua/passengers/reservation_purchase_travel_documents/local_offices/.

За зверненням пасажира роздруківка електронного проїзного документа на бланку встановленого зразка здійснюється за додаткову плату, встановлену перевізником, у порядку, що не суперечить законодавству про захист економічної конкуренції. 

 

Скільки коштує комплект постільної білизни в поїздах АТ «Укрзалізниця»?

У поїздах  АТ «Укрзалізниця» вартість користування комплекту постільних речей у купейних та плацкартних вагонах усіх категорій поїздів - 50 грн., а в вагонах СВ та РІЦ усіх категорій поїздів - 60 грн.

 

Як можна відправити багаж?

 

Багаж/вантажобагаж приймається у багажних відділеннях вокзалів, як правило, не раніше ніж за добу до відправлення поїзда, з яким він має бути відправленим.

Багаж/вантажобагаж може бути прийнятий у пасажира на підставі як проїзного документа для багажу до вказаної в ньому станції або станції, розташованої в межах приміської зони станції призначення пасажира, якщо вона відкрита для приймання та видачі багажу/вантажобагажу, так і без проїзного документа, як вантажобагаж. Якщо пасажир їде до станції, яка закрита для видачі багажу, то він може оформити багаж до найближчої станції видачі багажу, навіть якщо вона й знаходиться поза шляхом прямування пасажира. Аналогічне оформлення для вантажобагажу без супроводу.

Для додаткової інформації пасажир може звернутися як особисто, так і на телефон багажного відділення вокзалів, які є опорними станціями відправлення/прибуття багажних вагонів, а саме:

–        вокзал станції Львів –м. Львів вул. Двірцева, 1 телефони для довідок (032)226-22-02,226-20-62,226-20-64;

–        вокзал станції Одеса-Головна –м. Одеса пл. Привокзальна, 2 телефони для довідок (048) 727-48-77, (048) 727-42-55;

–        вокзал станції Київ-Пасажирський –м. Київ вул. Федорова, 32 телефони для довідок (044) 333-12-84, 465-20-53,465-20-54;

–        вокзал станції Харків-Пасажирський–м. Харків пл. Привокзальна,1 телефони для довідок (057) 724-43-31, 724-22-02, 724-21-23

–        вокзал станції Дніпро–м. Дніпро пл. Вокзальна, 11 телефони для довідок (056) 793-52-62, 793-53-95.

  

Чи можна перевезти залізницею власний автомобіль?

На сьогодні в АТ «Укрзалізниця» курсують вагони-автомобілевози по 8-ми напрямках у поїздах:

п. 79 Дніпро – Київ курсує по 2,4,6 дн. тижня

п. 80 Київ – Дніпро курсує по 3,5, 7дн. тижня

 

п. 41 Дніпро – Львів курсує по парних днях тижня

п. 42 Львів – Дніпро курсує по  непарних днях тижня

 

п. 63 Дніпро – Одеса  курсує по датах (кожні 4 дня).

п. 64 Одеса – Дніпро курсує по датах

 

п. 15 (17)  Харків-Львів курсує по 1,5 дн.тиж.

п. 16 (18) Львів – Харків по 2,6 дн. тиж.

 

 

п. 29 Київ – Ужгород курсує по 5,7 дн.тиж.

п. 82 Ужгород – Київ курсує по 1,6 дн. тиж

 

п. 49 Київ – Львів курсує по 5 дн.тиж.

п. 50 Львів – Київ курсує по 7дн.тиж.

 

п. 8 Харків – Одеса курсує по середах

п. 7 Одеса – Харків по днях – по четвергах.

 

п.11 Львів – Одеса по днях

п. 12 Одеса – Львів курсує по днях

 

Пасажир, який прямує за цими маршрутами, має можливість перевезти свій автомобіль у спеціально обладнаному вагоні. Вартість такої послуги в середньому складає 800-1300 грн. Вагон-автомобілевоз за один рейс здатний перевезти від 6 до 8 легкових авто (залежить від габаритів автомобіля).

 

Як надається медична допомога у пасажирських поїздах?

Супроводження пасажирських поїздів медичним працівником не передбачене. Натомість в пасажирському поїзді передбачено наявність 4 медичних аптечок. В екстрених випадках необхідно звернутись до провідника, який повідомить начальника поїзда і той через засоби зв’язку викликає  швидку медичну допомогу, яка буде чекати хворого на найближчій станції.

 

Якою має бути температура у вагонах?

Відповідно до «Державних санітарних правил та норм експлуатації рухомого складу залізничного транспорту для пасажирських перевезень», п. 3.6. На шляху прямування, а також під час подачі поїзду під посадку в зимовий час, перехідний період температура повітря у вагонах усіх типів повинна бути на рівні +20° +/-2°, а влітку +24°+/-2° (тільки у вагонах, де є кондиціонери).

 ВГОРУ