Друк

Відповіді на типові питання


ВІДПОВІДІ:

Питання по заміні поїздів Інтерсіті+ (Хюндай Ротем):

Час відправлення і прибуття іншим складом поїзда.

Час відправлення відповідає встановленому розкладу руху та  зазначеному у проїзному документі. Час прибуття у межах графіку руху, У Львівському та Донецькому напрямках можливе запізнення максимально до однієї години.

Які типи вагонів будуть надані і які місця будуть відповідати вже придбаним квиткам?

У напрямку Харкова курсуватимуть вагони категорії Інтерсіті+ (виробництва Шкода та Крюківського вагоном-будівного заводу), які відповідають по класності поїздам Хюндай.

На інших напрямках курсують купейні, СВ вагони та вагони із сидячими місцями. Розміщення пасажирів у вагонах здійснюватимуть провідники.

Повернення коштів у повному обсязі за умови придбання квитка через Інтернет.

За умови придбання проїзного документа через Інтернет, якщо пасажир відмовився від поїздки, йому будуть повернені кошти у повному обсязі за проїзні документи (як у квитковій касі так і через Інтернет), за вирахуванням комісійного збору за обслуговування у мережі Інтернет.

Чи відповідатиме кількість посадочних місць кількості проданих квитків?

Заміна поїздів і кількість вагонів і місць в них здійснюється з урахуванням кількості вже проданих проїзних документів.

Чи буде відповідати кількість місць Інтерсіті кількості місць поїзда, який його заміщає?

Заміна поїздів і кількість вагонів і місць в них здійснюється з урахуванням кількості вже проданих проїзних документів.

Коли буде відкрито продаж квитків на поїзди, які прямують графіком Інтерсіті?

Продаж квитків на поїзди, які прямують графіком Інтерсіті на найближчий період вже відкрито, і надалі відкриватиметься поетапно.

Чи буде у поїзда той же номер?

Так, поїзди відправлятимуться з тією ж нумерацією.Як проїхати від станції А до станції Б?

 Пропонуємо скористатися розкладом руху поїздів http://www.uz.gov.ua/passengers/timetables/.

 

Наявність вільних місць та вартість проїзду.

Наявність вільних місць та вартість квитків ви можете дізнатися на сайті  http://booking.uz.gov.ua/.

 

Як замовити квиток?

Замовити проїзні документи можна за номерами: +38 (044) 503-60-50; бронювання квитків +38 (044) 465-19-17.

 

За скільки діб до відправлення можна придбати квиток?

Згідно з Правилами перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України продаж проїзних документів, як правило, розпочинається за 30 діб до відправлення поїзда одночасно всіма квитковими касами, а також через мережу Інтернет та відділення Укрпошти.

На регіональні поїзди (№№ 801-898) продаж проїзних документів розпочинається за 10 діб до відправлення поїзда. 

Згідно існуючих нормативних актів оформлення проїзду від (до) проміжної станції маршруту на поїзди формування УЗ стає можливим при наявності вільних місць  за добу до відправлення поїзда з початкової станції.
Проте, для попереднього оформлення проїзних документів від будь-якої станції на шляху прямування у всіх поїздах формування УЗ передбачено  1 купейний та 1 плацкартний вагони.

Продаж проїзних документів на поїзди формування залізниць  СНГ розпочинається лише після перетину поїздом кордону України за умови наявності в поїзді вільних місць.

 

Про розклад руху приміських поїздів

На сторінці "Розклад руху електропоїздів" розміщено посилання на відповідні сторінки веб-сайтів залізниць України.

 

 Які документи необхідно подати та куди звернутися, щоб скористатися послугами залізниці по перевезенню вантажів? Що необхідно для укладення договору організації перевезення вантажів?

 Щоб скористатися послугами залізниць по перевезенню вантажів, необхідно звернутися до Управління залізниці, на якій будуть здійснюватись перевезення. Вони розташовані в містах Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку. Поштові адреси розташовані на перший сторінці цього сайту.
Перелік документів, що надаються до Управління залізниці для укладання договорів про організацію перевезень вантажів і проведення розрахунків за перевезення та надані залізницею послуги:

    Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності;
    Свідоцтво про реєстрацію в Єдиному державному реєстрі підприємства та організації України (ЄДРПОУ);
    Статут (положення) підприємства та організації;
    Наказ (рішення) про створення, реорганізацію чи ліквідацію підприємства та організації;
    Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість;
    Повідомлення банку про відкриття (закриття) рахунку.

Для вирішення питання ви також можете звернутись до найближчої залізничної станції.


 Чи можна перевозити у пасажирських поїздах дрібних домашніх тварин?

Дрібні кімнатні тварини (крім собак) та кімнатні декоративні птахи перевозяться у всіх типах вагонів незалежно від наявності ручної поклажі і повинні бути поміщені в ящики, корзини, клітки (не більше одного місця ручної поклажі) й вільно розміщатися на місцях, відведених для ручної поклажі. Перевезення собак незалежно від розміру при собі у купе пасажирського чи швидкого поїзда дозволяється лише в купейному вагоні за умови викупу пасажиром всіх місць купе (детально про перевезення собак тут).


 Якими пільгами користуються діти?

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 №976 „Про встановлення пільгового тарифу на перевезення дітей залізничним транспортом” встановлено безкоштовний проїзд дітей віком до 6 років (разом з дорослим пасажиром, без права зайняття окремого місця) та проїзд за тарифом у розмірі 75% вартості проїзду повного проїзного документа (сума вартості квитка та плацкарти) – для дітей віком від 6 до 14 років. Пільги для проїзду залізничним транспортом школярів старше 14 років законодавством не визначено.

 

Який порядок виплат у разі настання страхового випадку при користуванні залізничним транспортом?

На сьогоднішній день біля 15 страхових компаній здійснюють обов'язкове особисте страхування пасажирів від нещасних випадків на залізничному транспорті.

Укладання договорів страхування відбувається згідно з Законом України "Про страхування" та Постанови КМУ від 14.08.1996 року № 959 "Про затвердження Положення про обовязкове особисте страхування від нещасних випадків на залізничному транспорті".

Страхова компанія, яка відповідає перед застрахованим, вказана на полісі чи проїзному квитку. Там зазначена адреса, телефон страхової компанії та розмір страхового тарифу. Тому звертатись за відшкодуванням треба саме в страхову компанію, а не в Укрзалізницю.

Страховими випадками, згідно з вищезгаданою Постановою КМУ, є:

а) загибель або смерть застрахованого внаслідок нещасного випадку на транспорті;
б) одержання застрахованим травми внаслідок нещасного випадку на транспорті при встановленні йому інвалідності;
в) тимчасова втрата застрахованим працездатності внаслідок нещасного випадку на транспорті.

Якщо випадки, зазначені у підпунктах а), б), в) цього пункту, сталися внаслідок неправомірних або навмисних дій застрахованого, вони не вважаються страховими і страхова сума при цьому не виплачується.

Розгляд звернень щодо відшкодування збитків, що сталися на залізничному транспорті, проводиться страховими компаніями, які здійснювали страхування.

 

Як надається медична допомога у пасажирських поїздах?

Супроводження пасажирських поїздів медичним працівником не передбачене. Натомість в кожному вагоні передбачено наявність медичної аптечки, додатково в штабному вагоні - аварійної опломбованої аптечки. В екстрених випадках треба звернутись до провідника, який повідомить начальника поїзда і той може викликати по радіо швидку допомогу, яка буде чекати хворого на найближчій станції.

 

Якою має бути температура у вагонах?

Санітарними правилами на залізничному транспорті вагони починають опалювати при температурі зовнішнього повітря (+10°С) та нижче. Температура взимку повинна підтримуватись (+18 - +22), влітку – (+22 - + 26°С).

 

На які безкоштовні послуги мають право пільгові категорії пасажирів?

Укрзалізниця продовжує у  2013 році благодійну акцію з безкоштовного надання у поїздах постільної білизни і чаю  інвалідам та учасникам війни, у тому числі  Великої Вітчизняної, та учасникам бойових дій при проїзді за безкоштовними та пільговими проїзними документами, оформленими в обмін на талони.  Благодійна акція не поширюється у поїздах «Інтерсіті+»

 

Для отримання безкоштовно  у поїзді постільної білизни, при оформленні проїзних документів у залізничній касі  інваліди та учасники війни мають обов’язково отримати квитанцію на безкоштовне користування постільними речами.  Адже саме ця квитанція, а не проїзний документ, як раніше, є підставою для безкоштовного надання пасажиру  у користування провідником вагона  постільної білизни.  

Для отримання безкоштовно чаю ніякі квитанції у касі не видаються, а чай надається провідником вагона на підставі  відповідного проїзного документа та посвідчення.

 

Пільговий проїзд студентів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2007 року №1403 "Про скасування актів Кабінету Міністрів України, дію яких зупинено указами Президента України", пільговий проїзд студентам надається протягом року.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1999 року №541 та Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв`язку від 27.12.2006 №1196, для проїзду в поїздах приміського і міжміського сполучення студенти купують квитки за половину їх вартості у загальних і плацкартних вагонах, вагонах 2-го та 3-го класу всіх категорій поїздів та всіх типів вагонів електро-дизель-поїздів підвищеного комфорту.
Зразки студентських квитків визначені наказом Міністерства освіти і науки від 10.12.2003 р. "Про затвердження студентського та учнівського квитків державного зразка" (із змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки від 28.09.2004 р.)

 

Проїзд дорослих та дітей за межі України. Які документи, окрім паспорта потрібні для перетину кордону?

Укрзалізниця не повноважна надавати консультації щодо оформлення документів для перетину кордону. Залізниці України не несуть відповідальності за невиконання пасажиром паспортно-адміністративних та інших правил.
З даного питання Вам необхідно звернутися до компетентних органів - Прикордонної служби України або Міністерства закордонних справ.

 

Оформлення проїзду для дітей по Україні та за її межі.

По Україні. Згідно з Правилами перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України Дитина до 6 років перевозиться з дорослим пасажиром безплатно без придбання квитка. При прямуванні більшої кількості дітей до 6 років пасажир повинен додатково придбати дитячий квиток на кожну дитину, крім однієї. 
Для перевезення дитини від 6 до 14 років пасажир повинен придбати дитячий квиток, який дає право проїзду нарівні з дорослими пасажирами. Діти до 14 років допускаються до перевезення в поїздах тільки в супроводі дорослих. 
Вартість пільгового проїзду для дітей віком від 6 до 14 років становить 75 відсотків від вартості проїзду дорослого пасажира (повного квитка).

 За межі України (СНД). Пасажир має право провести  з собою одну дитину не старше 5 років, якщо вона не займає окремого місця. Для зайняття окремого місця дитиною не старше 5 років необхідно придбати дитячий проїзний документ.

На кожну дитину віком від 5 до 10 років необхідно придбати дитячий проїзний документ.

Вік дитини визначається на дату початку поїздки

 

Проїзд дорослих та дітей в межах України.

При оформленні квитка у касі вокзалу чи станції пасажир має назвати прізвище та ім`я особи, яка здійснюватиме поїздку тією мовою, якою вони записані у документі, що буде пред’явлений при посадці до поїзда.

Після отримання квитка, особа яка його придбала, не відходячи від каси має ретельно перевірити правильність написання прізвища та імені особи, яка здійснюватиме поїздку. Якщо у зазначених даних буде виявлено помилки, потрібно одразу звернутися до касира аби замінити квиток.

Під час оформлення проїзних документів з використанням мобільного зв’язку, мережі Інтернет, спеціалізованих автоматів самообслуговування тощо особа, яка здійснює оформлення та оплату проїзного документа, зазначає прізвище та ім’я особи, що буде здійснювати поїздку.

Переоформлення проїзних документів зі зміною прізвища та імені пасажира не допускається.

При подорожі з дитиною до 14 років потрібно мати проїзний документ та оригінал документа, який підтверджує вік дитини (свідоцтво про народження, паспорт одного з батьків у якому є запис про дитину тощо).

Посадка в поїзд здійснюватиметься за пред’явленням проїзного документа та документа, який посвідчує особу:

Посадка в поїзд осіб, що здійснюють поїздку за повними проїзними документами, здійснюється за пред'явлення проїзного документа та документа, який посвідчує особу (паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзного документа для виїзду за кордон особи, яку визнано біженцем, та особи, яка потребує додаткового захисту, довідки про звернення за захистом в Україні, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, картки мігранта, посвідчення біженця, проїзного документа біженця, паспортного документа іноземця та особи без громадянства).

Діти віком від 14 до 16 років можуть здійснювати  поїздку за пред'явленням документа, що підтверджує вік дитини.

Пасажири, які здійснюють поїздку за пільговими та безплатними проїзними документами, зобов'язані пред'явити проїзний документ та документ, що підтверджує право на пільгу.

При подорожі з дитиною до 14 років потрібно мати проїзний документ та оригінал документа, який підтверджує вік дитини (свідоцтво про народження, паспорт одного з батьків у якому є запис про дитину тощо).

 

Скільки коштує звичайний комплект постільної білизни на залізницях України?

На всіх залізницях України комплект постільної білизни в купейних та плацкартних вагонах коштує 25 грн, а в вагонах СВ - 30 грн.
Зараз пасажир за своїм бажанням може разом з квитком оплатити в касі вартість постільної білизни.

 

Де і як можна відправити багаж?

Багаж приймається у багажне відділення, як правило, не раніше ніж за добу до відправлення поїзда, з яким він має бути відправленим.

Багаж може бути прийнятий у пасажира на підставі проїзного документа до вказаної в ньому станції або станції, розташованої в межах приміської зони станції призначення пасажира, якщо вона відкрита для приймання та видачі багажу. Якщо пасажир їде до станції, яка закрита для видачі багажу, то він може оформити багаж до найближчої станції видачі багажу, навіть якщо вона й знаходиться поза шляхом прямування пасажира.

 

Що робити з квитком, якщо пасажир спізнився на поїзд?

 Якщо пасажир запізнився з особистих причин, то повернувши квиток не пізніше 1-ї години  після відправлення поїзду, виплачується тільки вартість  квитка, а вартість плацкарти та комісійного збору за оформлення проїзного документа не повертається. Крім цього, пасажиром сплачується плата за послуги (комісійний збір) за операцію повернення.

У випадках відміни поїзда, зазначеного у проїзному документі, або його запізненні до відправлення з пункту відправлення пасажирів більш як на одну годину, ненадання пасажиру місць, зазначених у проїзному документі, запізнення пасажира на поїзд з пункту пересадки з вини залізниці і відмови пасажира скористатися іншими місцями чи поїздом, для повернення платежів пасажир повинен пред'явити проїзні документи черговому помічнику начальника вокзалу або особі, що виконує його обов'язки, для відповідної відмітки.

На підставі цієї відмітки  пасажиру виплачується повну вартість проїзного документа, включно з платежами за послуги з продажу. Плата за послуги (комісійний збір) з повернення проїзного документа не стягується.

 

Чи можна перевезти залізницею власний автомобіль?

На сьогодні залізницями України курсує 3 вагони-автомобілевози у складі поїздів №37/38 „Донецьк-Київ”, №11/12 „Київ-Сімферополь”  та № 41/42 "Дніпропетровськ-Львів". Пасажир, який прямує за цими маршрутами, має можливість перевезти свій автомобіль у спеціально обладнаному вагоні. Вартість такої послуги в середньому складає 400-700 грн. Вагон-автомобілевоз за один рейс здатний перевезти 8 легкових авто.

 

Яку частку вартості проїзного документа повертають при його поверненні до відправлення поїзда?

Якщо пасажир відмовився від поїздки з особистих причин в термін: не менше ніж за 24 години до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і плацкарти; від 24 до 9 годин до відправлення поїзда, то йому виплачується повна вартість квитка і 50 відсотків вартості плацкарти;
менше ніж за 9 годин до відправлення поїзда, але не більше ніж через 1 годину після його відправлення - виплачується тільки вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується.
Більш докладніше питання щодо повернення платежів викладено у розділі 19 Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України.

 

В яких випадках до вартості проїзного документа не включається комісійний збір?

Плата за послуги з оформлення проїзних документів не стягується, якщо вартість проїзду (сума квитка і плацкарти) є меншою від подвійного її розміру.

 

Чи поновлюються втрачені проїзні документи?

Загублені проїзні документи не поновлюються. Зіпсовані проїзні документи (замоклі, розірвані, обгорілі тощо), за якими не можна повністю встановити дані поїздки, вважаються недійсними і не поновлюються.

 

Чи може відмовити провідник у наданні місця, якщо касою продано два проїзних документа на одне місце?

У випадку неправильного оформлення касою проїзних документів або видачі проїзного документа без наявності вільних місць у вагоні, продажу двох проїзних документів на одне місце начальник поїзда і провідник вагона зобов'язані допустити пасажира у вагон і вжити заходів задля надання йому місця в поїзді.

 

Як діяти у випадку, якщо проїзні документи залишилися у проводжаючого?

Якщо проїзні документи пасажира після відправлення поїзда залишилися у особи, яка його проводжала, останній негайно, але не пізніше ніж через 3 години з моменту відправлення поїзда, повинен здати їх начальнику станції (вокзалу), який коштом проводжаючого дає телеграму (телефонограму) начальнику поїзда і начальнику станції (вокзалу) на шляху прямування, на якій за час зупинки поїзда можна видати нові проїзні документи.

 

Яка інформація друкується на проїзному документі?

Приклад проїзного документа:

050 ЛА 07.11 17.03 05 К 00040.28 00037.13 01 ПОВНИЙ
ТРУСКАВЕЦЬ-КИЇВ ПАС (2218240-2200001) ШВИДКИЙ ФIРМ
МIСЦЯ 015 # П-З
МЗ 530249 ЖЖ7 Н1 0246700 260908 1016 КК03К16 /22-4028Н/Н
             IПН: 047130326141
Г-111.06ГРН=ТАР.77.41+СП.8.33+ПДВ.17.16+СТР.1.16+КЗБ.7.00
УП З БIЛИЗНОЮ ПРИБУТТЯ 08.11 В 06.17
СТР.ВІД Н/В 3000НЕОП.МІН.ЗАТ СК"РАРИТЕТ"КИЇВ В.ЖИТОМИРСЬКА,15 Т2234124

050 ЛА - номер та нитка поїзда;
07.11 – число та місяць відправлення пасажира;
17.03 – час відправлення;
05 – номер вагона;
К (або О, П, Л) - категорія вагона, купейний (відповідно загальний, плацкартний, СВ);
00040.28 - вартість квитка, грн. (квиток - частина вартості проїзду, змінювана залежно від категорії вагона та поїзда, що компенсує витрати на переміщення вагона);
00037.13 – вартість плацкарти, грн. (плацкарта - частина вартості проїзду, змінювана залежно від категорії вагона, поїзда, що компенсує витрати на підготовку в рейс та обслуговування вагона);
01 – кількість осіб;
ПОВНИЙ – вид документа (може буди також безкоштовний - БЕЗКОШТ, пільговий - ПІЛЬГОВ, дитячий - ДИТЯЧИЙ);
ТРУСКАВЕЦЬ-КИЇВ ПАС - маршрут слідування;
(2218240-2200001) – коди станції відправлення/прибуття;
ШВИДКИЙ ФIРМ – категорія поїзда (вагона);
МIСЦЯ 015 – номер місця;
П-З – залізниця власниця вагона (в даному випадку – Південно-Західна);
530249 ЖЖ7 Н1 0246700 260908 1016 КК03К16 /22-4028Н/Н – службовий рядок;
IПН: 047130326141 – індивідуальний податковий номер перевізника;
Г-111.06ГРН – загальна вартість проїзного документа;
ТАР.77.41 – тариф (квиток + плацкарта);
СП.8.33 – сервісні послуги (постільна білизна без ПДВ);
ПДВ.17.16 – податок на додану вартість;
СТР.1.16 – страховий збір;
КЗБ.7.00 - комісійний збір;
УП З БIЛИЗНОЮ – позначка, що за білизну сплачено;
ПРИБУТТЯ 08.11 В 06.17 – дата, час прибуття на станцію призначення;
СТР.ВІД Н/В 3000НЕОП.МІН.ЗАТ СК"РАРИТЕТ"КИЇВ В.ЖИТОМИРСЬКА,15 Т2234124 – інформація щодо страхування від нещасних випадків, адреса страхової компанії.

 

  Як регулюються тарифи на пасажирські перевезення за календарними періодами року та днями тижня?

          Наказом Мінінфраструктури від 19.03.2012 № 170 «Про затвердження Тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажобагажу залізничним транспортом у внутрішньому сполученні» з 0 годин 2 квітня 2012 року введено коефіцієнти гнучкого тарифного регулювання за 13 календарними періодами року та днями тижня.

Коефіцієнти індексації до тарифів (квитка та плацкарти)

 на перевезення пасажирів у  внутрішньому  сполученні за календарними періодами

Період відправлення поїзда

Кількість днів

Коефіцієнт індексації

01.01- 20.01

20

1,02

21.01-31.01

11

0,86

01.02-29.02

29

0,95

01.03-31.03

31

1,01

01.04-27.04

27

1,02

28.04-08.05

11

1,03

09.05

1

0,8

10.05-31.05

22

1,01

01.06-31.08

92

1,07

01.09-30.09

30

1,02

01.10-24.12

85

0,93

25.12-30.12

6

1,1

31.12

1

0,7

         Зазначені коефіцієнти по періодам року враховуються до вартості квиткової частини, незалежно від того, хто є власником вагона,  та до плацкарти для вагонів Укрзалізниці. 

 Коефіцієнти індексації до тарифів (квитка та плацкарти)

 на перевезення пасажирів у  внутрішньому  сполученні за днями тижня  

Період відправлення поїзда

Коефіцієнт індексації

Понеділок, четвер, субота

1,0

Вівторок-середа

0,9

П’ятниця, неділя

1,1

       

Коефіцієнти регулювання вартості проїзду по днях тижня на поїздах Інтерсіті+

Понеділок, вівторок та середа

Четвер і субота

П'ятниця і неділя

1,0

0,9

1,1

      Наприклад, при здійсненні поїздки у вагоні Укрзалізниці 9 травня 2012 року (день неділі – середа)  і вартості проїзду 135,71 грн. тарифна сума, що підлягає сплаті пасажиром становитиме:

         135,71 грн. х 0,8 х 0,9=  97,71 грн.

         Аналогічно при здійсненні поїздки 27.04.2012 (п’ятниця) пасажир сплатить 135,71 х 1,02 х 1,1=  152,27 грн.

         До вартості плацкарти у вагони іноземних залізниць коефіцієнти гнучкого тарифного регулювання за періодами року та «днях тижня»  не застосовуються, а враховується вартість плацкарти, оголошена іноземною  залізницею.

       Крім іншого даним наказом підвищені на 6,9 відсотка тарифи на перевезення пасажирів у купейних  вагонах поїздів у внутрішньому сполученні. А з 1 липня та 1 жовтня 2012 року        тарифи будуть підвищені у купейних   вагонах по 3,4 відсотка.  Загальне підвищення протягом року складе 14,3 відсотка. Тарифи на перевезення пасажирів у СВ, загальних та плацкартних вагонах  залишаються без змін. 

           

 ВГОРУ